Realitní kancelář Refima, která se na celém projektu podílí, na internetových stránkách informovala, že už přibližně pětina z celkového počtu 127 bytů je zadaná. Ceny se budou pohybovat od 1 250 000 korun za nejmenší 1+kk až po 4 460 000 korun za luxusní 4+kk.

Výstavba nových bytů zásadním způsobem změní dosavadní ráz lokality kolem ulice Křiby. Ne všichni tamní obyvatelé jsou tím nadšeni. Josef Kučera, který bydlí v těsném sousedství plánované výstavby, je zarmoucen tím, že přijde o krásný výhled na okolní kopce. ,,Byl bych radši, kdyby vše zůstalo, jak je teď. Pokud se zde ty domy postaví, nepotěší mě to,“ konstatoval zarmoucený Kučera.

Miroslav Hejný také není zrovna nadšený z toho, že mu pod okny vyrostou osmipodlažní domy. Vítá ale fakt, že dojde k odstranění staré kotelny. ,,V té bývalé kotelně se scházejí různé pochybné existence, v noci se tomu radši obloukem vyhnu. Navíc se celá rozpadá. Je dobře, že to zmizne,“ myslí si Hejný.
Jiný názor má maminka Jana Kuncová. ,

"Výstavbu nových bytů beru jako fakt, se kterým už nikdo nic nenadělá, ale raději bych uvítala nové dětské hřiště nebo park,“ řekla. Příznivou zprávou pro všechny obyvatele je to, že v budoucnu se bytová zástavba nebude dál rozšiřovat. Okolní zeleň totiž podléhá územnímu plánu, který žádné další stavby neumožňuje, alespoň tak uvádí stavitel na svých webových stránkách. Pokud vše půjde podle představ stavitelů, kolaudace by se mohla uskutečnit v červnu 2009.

Přečtěte si také:

Jižní Svahy dále porostou

Mezi paneláky bude vodopád, nekuřácká kavárna i vyhlídka

Zlín: torzo na sídlišti nehodlá koupit