Jejich jména zatím náměstek primátorky Hynek Steska však prozrazovat nechce.

Bývalého šéfa školy Petra Štefánka před několika měsíci Rada města Zlína kvůli dlouhodobým neshodám s některými pedagogy a rodiči odvolala. Ty totiž podle ní vyvolávaly negativní atmosféru ve škole, což mělo neblahý vliv i na děti.

Štefánek si však nebyl žádného vlastního prohřešku vědom, proto podal na město Zlín v červenci žalobu proti svému odvolání.

„V minulém týdnu jsme udělali výběrové řízení. Kandidát číslo jedna na ředitele 12. ZŠ je předběžně jasný, musí jej však schválit rada města. Návrh se jí chystám předložit však až poté, co definitivně vyřešíme otázku žaloby,“ vysvětlil náměstek Steska.

Jsou podle něj dvě varianty. Buď dojde mezi městem a Štefánkem k dohodě a tím pádem by se základní škola dočkala ředitele třeba do Vánoc, nebo bude záležitost řešit soud, a situace by se tak mohla protáhnout i na rok.

„Pokud by navíc líčení dopadlo v náš neprospěch, šéfovali by škole dva ředitelé současně, což je neseriózní. Takže zatím bude stále tuto funkci vykonávat současný zástupce Karel Sýkora,“ sdělil náměstek. Steska dále prozradil, že i ten je jedním z kandidátů na budoucího ředitele.

Stání u soudu, který se měl žalobou zabávat, bylo na přání Petra Štefánka odročeno. Advokátka bývalého ředitele Věra Obručová však odmítla poskytnout informace o tom, jak se její klient dále zachová. „Záležitost se pořád vyřizuje a více se k tomu vyjadřovat nechceme,“ uvedla.

Steska je však optimistou. „Pokud by k dohodě došlo, mohl bych předložit návrh na jmenování nového ředitele už na příštím zasedání rady, tedy za čtrnáct dnů,“ prozradil.