„Vycházíme tak vstříc fanouškům a více vypichujeme hudební část Trnkobraní. Neděle je opravdu netradičním dnem pro velkou hudební produkci, která bývá ideální právě pro dny předcházející. Chceme tak festival zmodernizovat,“ objasnil rozhodnutí jeden z organizátorů festivalu Zdeněk Jurásek.
Zároveň upozornil, že zatímco v předchozích letech začalo první hudební vystoupení v pátek okolo 17. hodiny, letos pořadatelé počítají, že začátek posunou o dvě až tři hodiny dříve.

Nedělní program podle organizátorů pak bude více zdůrazňovat tradiční a zábavnou stránku festivalu pod hlavičkou Vizovických slavností. „Budete překvapeni, kolik novinek, taháků, atrakcí a především super muziky vás letos čeká,“ slíbil Jurásek. Trnkobraní, které tento rok slaví čtyřiačtyřicet let od svého vzniku, založili vizovičtí nadšenci. Chtěli tak oslavit nejvýznamnější plod tohoto regionu, švestku nebo-li trnku, a jeho tradiční a oblíbený produkt, pravou valašskou slivovici. Letošní 44. ročník se v areálu vizovické likérky uskuteční od 19. do 20. srpna.