„Chtěla jsem vytvořit něco, co bude lidi bavit a co je spojí s Nadějí. Aby se o nás vědělo a také myslelo na naše služby," vzpomněla prvopočátky Kabelkového veletrh Šlúchová.

První rok šla společně s Deníkem do neznáma. Netušila, kolik kabelek se podaří sesbírat – jestli dvacet nebo pěti tisíc. A jak se vůbec takový veletrh ujme. Risk se vyplatil. Z dobrého nápadu vznikla oblíbená akce, o kterou je zájem. Svědčí o tom počet posbíraných kabelek – každý rok kolem dvou tisíc.

Akce si našla stovky příznivkyň a výtěžek veletrhu je každoročně věnován konkrétní pomoci – ať už pro klienty Domu pokojného stáří, nebo v sociálně terapeutických dílnách jako letos.

„Je to návykové. Ženy, které darovaly kabelky jednou, je pak darují každý rok. A nejen ženy ze Zlína, ale z celého kraje. Máme tady například dárkyni ze Vsetína, která věnovala celou kolekci ručně vyráběných kabelek," vyzdvihla organizátorka.

Kabelkový veletrh však už ale zdaleka není jen zlínskou akcí. Z toho má Zuzana Šlúchová pocity smíšené. „Na jednu stranu jsem ráda, že tento nápad je uchopitelný a prostřednictvím kabelek pomáhá tam, kde je potřeba. Na druhou stranu bych byla ráda, kdyby byl spojený jednou provždy s Nadějí," zdůraznila fundraiserka.

Novinkou pro nakupující a návštěvníky letošního Kabelkového veletrhu ve Zlíně je podle organizátorky dětský koutek. A co bude letos patřit mezi VIP kousky?

Zatímco v minulosti to byla například kabelka první dámy, letos věnovala spisovatelka Bára Nesvadbová batoh své dcery. Mezi unikátními kousky můžete obdivovat i kabelku a střevíčky z pravé hadí kůže. I letos se tak na Kabelkovém veletrhu máme na co těšit. Koná se 25. dubna od 15 do 18 hodin v Městském divadle Zlín, ve stejný den i čas i v Otrokovické Besedě. V plánu ho mají také v Hradišti a ve Vsetíně.