Ve foyer Otrokovické Besedy bylo ve čtvrtek k mání až tisíc kusů kabelek, a to leckdy za symbolické ceny. Výtěžek činí krásných 20 819 Kč.

Fronta v řádu desítek kabelek chtivých žen se tam tvořila už půl hodiny před otevřením místnosti. A i pak bylo po celé tři hodiny z čeho vybírat.

„Mám dohromady deset kabelek a batůžků,“ usmívala se spokojeně Helena Gergelová, obyvatelka tlumačovské části Skály.

Část svých „úlovků“ držela ona, zbytek dcera. Kabelkami či batůžky obdarují nejen sebe, ale i svou rodinu.

„Vnuky, vnučky, budou to dárky na blížící se svátky. Chodíme sem pokaždé. Navíc letos jsem byla zvědavá, zda se prodala jedna má darovaná kabelka. A nenašla jsem ji. Tak snad už někomu dělá radost. Musela jsem ji sem dát, dcera trucovala, ať také přispěji, když jsem předtím všechny jen tak vyhodila. Tak jsem dala tu, co jsem zrovna nosila,“ dodala obyvatelka sousedního Tlumačova.

Radost si udělala také Anežka Brokešová z Otrokovic.

„Jsem moc ráda, když výtěžek pomůže a já vidím klienty Naděje spojené, jsou šťastní. Chtěla jsem prostě akci podpořit a pomoct,“ uvedla Anežka Brokešová, která si vybrala dvě kabelky.

Velkou černou koženou hodlá využívat na neustálé pendlování mezi chatou a bytem. Díky tmavé barvě prý aspoň na ní nebude hned vidět špína.

„Co s tou světlou, tak to po pravdě nevím. Možná s ní někdy budu dělat dámu,“ dodala s úsměvem.

Perlou mezi dámami pak byli muži. I ti si na veletrh našli cestu. Třeba Aleš Skyba z Otrokovic, odnesl si černou jednoduchou látkovou tašku.

„Bude třeba na doklady, když někam půjdu,“ odvětil ležérně Aleš Skyba.

Akci si prý maximálně užil a doslova z ní byl překvapený.

„Včera jsem byl v Praze na akci, kde se prodávaly obrazy za stamiliony, dneska tady, kde se prodávaly tašky za desetikoruny. Pěkný paradox,“ dodal se smíchem návštěvník.