„Více než tisícovka kabelek bude s cenami od deseti do pěti set korun. Výjimkou nejsou kabelky nové, luxusní nebo s puncem doby dávnější,“ sdělila za Naději Zuzana Šlúchová. Výtěžek z letošního ročníku využije NADĚJE k pokračování stavby zahradní pergoly u Domu pokojného stáří.VÝMĚNA UŠÍ NA POČKÁNÍ. Dílo má úsměvný název. Doris Tesárková Oplová jej namalovala na plátně akrylovými barvami. Podepsáno je uměleckým pseudonymem Edward Wolf a bude k němu přiložen i certifikát pravosti. Do sbírky pro Naději má přinést příjemný finančn

Šéfredaktor David Karola připomenul, že se jedná o tradici, která vznikla ve Zlíně a koná se i v dalších městech ČR včetně Otrokovic či Uherského Hradiště.

„Jsme rádi, že se vedle dárců jednotlivců zapojily do sbírky velké instituce, jako jsou například radnice ve Zlíně a Valašských Kloboukách, Baťova nemocnice, univerzita či krajský úřad,“ sdělil David Karola.

Kabelkový veletrh 2017 v Městském divadle ve Zlíně


Zuzana Šlúchová prozradila, že se už rodí další zajímavý plán.

„Jde o komornější benefiční akci s kabelkami, která bude bavit i pomáhat. Rozvinula by jarní veletrh do času adventu,“ uvedla.

Mezi designovými taškami se tak díky malířce a výtvarnici Doris Tesárkové Oplové objeví jedna kabelka malovaná. A to doslova.

Talentovaná umělkyně totiž ve spolupráci s Deníkem pro Naději namalovala obraz, na němž je vyobrazena značková kabelka s malým nezbedníkem, který si na ní tak trochu obrousil zuby. Originální kousek má prodejní hodnotu 7 tisíc Kč.

„K dobročinným akcím mám naprosto katastrofální vztah. Jakmile se kolem mě něco takového mihne, tak se střemhlav vrhám do akce,“ vysvětlila s úsměvem motivaci darovat dílo. (nab)