„Za tu dobu tady byly tisíce kabelek, řekla bych, že i víc než deset tisíc,“ myslí si za pořadatele akce Zuzana Šlúchová z neziskové organizace Naděje Zlín.

Ta společně se Zlínským deníkem pořádá Kabelkový veletrh letos již po osmé.

„Výtěžek letos pomůže zejména obyvatelům Domu pokojného stáří,“ uvedla Zuzana Šlúchová s tím, že za něj bude pořízen nový sedací nábytek.

„Chceme, aby odpovídal trendům v péči o seniory a imobilní pacienty,“ vysvětlila s tím, že pro klienty Domu pokojného stáří budou zakoupeny například židle s podpěrami, polohovací a kardio křesla a hydraulická chodítka.

„Za uplynulé dva ročníky jsme postavili pergolu, která je velmi využívaná klienty a oblíbená,“ připomněla Zuzana Šlúchová.

Brány Kabelkového veletrhu v prostorách zlínského divadla se otevřou 15. dubna v době od 16 do 19 hodin.

Do té doby mohou lidé nosit kabelky pro veletrh na sběrná místa. Patří mezi ně i květinářství ve Školní ulici nebo prodejna kabelek Luka na náměstí Míru ve Zlíně.

Právě tam se včera vydaly vyzvednout kabelky dobrovolnice, které s přípravou veletrhu pomáhají, Denisa Dočkalová a Eliška Gibalová.

„Přivedli nás k tomu ve škole,“ uvedly studentky pátého ročníku FAME UTB.

„Nyní chceme pomáhat i mimo školu, baví nás to,“ svěřila se Denisa.

„O této akci jsem předtím slyšela poprvé, ale lákalo mě to, chtěla jsem pomoci,“ doplnila ji Eliška.

A jak dobré věci mohou pomoci i ostatní?

Máte doma kabelku, kterou můžete věnovat? Pak neváhejte, darujte ji na sběrném místě a sami si pak na Kabelkový veletrh za symbolickou cenu přijďte pořídit jiný kousek.

Většina kabelek se pohybuje v cenovém rozpětí od 10 do 500 Kč. Výjimkou ale nejsou ani kabelky nové a luxusní.