Uskuteční se v pondělí 14. dubna od 14 do 17 hodin ve foyer zlínského Městského divadla.

Stejně jako v předchozích dvou ročnících je výtěžek určen pro organizaci Naděje Zlín, která se stará o hendikepované občany.

„Velmi si ceníme ochoty a vstřícnosti všech, kteří se již v minulosti akce zúčastnili. Ať už tím, že svou kabelku do projektu darovali, anebo si ji přišli na veletrh koupit. A pro Naději ještě lépe, pokud učinili obojí," oceňuje šéfredaktor Zlínského deníku David Karola.

Spolupořadatele velmi těší, že osudy lidí, kteří to nemají v životě lehké, nenechávají ostatní chladnými. Díky tomu se v úvodních dvou ročnících podařilo prodejem získat přibližně 100 tisíc korun.

„Děkujeme," zní od Naděje Zlín i Zlínského deníku. Akce by se neobešla bez partnerů, kteří pro akci věnovali zajímavé ceny, jako jsou například dárkové poukazy.(poh)

Pohledem Zuzany Šlůchové z Naděje

Něco z historie. Že kabelka patří od nepaměti k ženskému pokolení, je omyl. Původně byla pouze mužskou záležitostí, vyráběná z listů a dřeva.

Současnost je taková, kabelka je pro muže nepochopitelná záhada, zato my ženy si bez ní neumíme život představit.

Kabelka je neodmyslitelnou součástí naší osobnosti, nenahraditelným pomocníkem v každodenním životě, strážcem našeho soukromí, módním doplňkem. A jedna nám rozhodně nestačí. Na procházku vyrazíme většinou s malou, která schová nezbytné. Do práce si vybíráme spíš kabelu, do které se vejde „celý svět", včetně chleba, který pořídíme na cestě ze zaměstnání.

Když za kulturním zážitkem do divadla, tak s miniaturou kabelky, svou velikostí připomínající spíš peněženku, zdobností mnohdy větší šperk. Každá příležitost si žádá tu svou. Kabelka je zkrátka fenomén, kterému tleskáme. Všechno, včetně kabelek má svůj vývoj a my ze zlínské NADĚJE jim dáváme (už potřetí v řadě) nový rozměr.

Kabelka se pro nás stala nástrojem pro rozvoj charity. Funkční módní doplněk, ovládající ženský svět, se stal symbolem nevšední sbírky, za pomocí níž se dostává podpory lidem, kteří to v daný okamžik potřebují.

Kabelky lze již nyní nosit na tato sběrná místa ve Zlíně:

- Naděje, Okružní 5550

- tkalcovna Naděje, OC Zlín

- prodejna United Colours of Benneton, Sadová 179

- redakce Deníku, Zarámí 4077

- Baťův institut, recepce v 15. budově (u vst. do knihovny)

- rádio Kiss Publikum, Bartošova 45

Děkujeme :-)