Pátý ročník Kabelkového veletrhu Naděje a Zlínského deníku v Otrokovicích pomohl vybavit prostory denního stacionáře a šatny v otrokovické Naději.

„Přáli jsme si, aby letošní výtěžek byl minimálně stejný jako loni, kdy se nám podařilo vybrat téměř 21 tisíc korun. Zájem lidí o tento veletrh nás těší a je vidět, že se těší každoročně velké oblibě,“ uvedla za Naději Otrokovice Kateřina Martínková.

Výtěžek akce poputuje na vybavení pracovního koutku i šaten denního stacionáře.

Výběr velký, ceny malé

„Letos se sešlo opravdu hodně kabelek,“ usmála se Kateřina Martínková. Podle ní si mohl vybrat každý a ceny byly opravdu „za lidušku“.

„Máme tady i desetikorunové položky, například za dětské peněženky. Ale jsou tu i značkové kabelky, které jsou oceněny na tisíc korun,“ přiblížila pracovnice otrokovické Naděje.

I letos se návštěvnice Kabelkového veletrhu v Otrokovicích nemohly dočkat. U Besedy čekaly některé dokonce už hodinu před otevřením.

„Nechybím na žádné takové akci. Mám doma z minulého ročníku Kabelkového veletrhu nádherné kousky, dokonce i značkové kabelky,“ svěřila se Miroslava Pálková ze Zlínska.

„My se jdeme podívat na nějaké kabelky pro vnučky, loni se nám podařilo jim udělat radost,“ usmívaly se kamarádky Ludmila Janíková a Zdena Malaníková.

Úderem patnácté hodiny se však dočkali všichni.

Nakoupí a pomůžou potřebným

„Podívej, ta je parádní,“ pochlubila se se svým „úlovkem“ Jana Zvonková kamarádce.

Ta si právě prohlížela čtyři kabelky, které měla pověšeny na levé ruce.

„Tuhle budu nosit do práce, vleze se mi do ní notebook,“ radovala se Lucie Válková.

Obě kamarádky ale přivedl do otrokovické Besedy i jiný důvod.

„Pomůžeme potřebným. Jsme rády, že výtěžek z prodeje je vždy věnovaný těm, kteří peníze potřebují,“ vysvětlily.

Svůj poklad na veletrhu kabelek našla i dvouletá Viktorka v doprovodu maminky. „Podívej,“ pochlubila se malinkou kabelkou, kterou pevně svírala ve své drobné ručce.

Jde tak vidět, že organizátoři akce nemusí mít o budoucí zájemce o Kabelkový veletrh žádný strach.

„Jsem rád, že Kabelkový veletrh funguje a že ženy darují kabelky na dobrou věc,“ uvedl ředitel otrokovické Naděje Pavel Polák. Podle něj už je charitativní veletrh stejně jako v jiných městech pro Otrokovice také tradicí.

„Je příjemné vidět, že lidé rádi přijdou, věnují kabelky, mají zájem. Je příjemné také vidět, že se přidávají organizace a firmy, které spolupracují formou nabídky pro sběrná místa na kabelky. Kabelkový veletrh je skvělý nápad,“ doplnil Pavel Polák.

Barvy podzimu teď frčí

 „Šedá, bordó, hořčicová a červená.“ Vlasta Baďurová z Otrokovic má jasno, jakou kabelku by si vybrala.

„To jsou totiž letošní barvy podzimu,“ radí žena, která jak uvedla, pracuje v obchodě s dámskou konfekcí.

Letos poprvé přišla na Kabelkový veletrh v Otrokovicích.

„Je to skvělý nápad, dají se tady najít krásné kabelky,“ pochválila akci usměvavá žena. A co si přeje mezi tisícovkou kabelek najít?

„Přišla jsem si především pro šedou kabelku, mám nové kozačky, ke kterým se taková kabelka bude úžasně hodit, navíc se dá kombinovat s různým barevným oblečením,“ doplnila paní Vlasta.