„Kabelek se nám nakonec opravdu sešla necelá tisícovka. Některé jsou zbrusu nové, jiné takříkajíc z druhé ruky,“ láká do foyer Otrokovické Besedy na Kabelkový veletrh Kateřina Mičáková z otrokovické Naděje.

Na co se dámy či slečny mohou těšit? Na kabelky různých druhů a velikostí. Vybírat bude možné z těch látkových, koženkových, kožených, najde se dokonce i slaměný kousek určený třeba na procházku po kolonádě v parných letních dnech. A k mání budou dokonce i ručně vyrobené kousky, třeba pletená kabelka. „Novým majitelkám určitě poslouží při návštěvě divadla nebo například na sport. Máme tu dokonce i nějaké batohy, sportovní tašky, tašku na psa či dokonce ledvinky,“ usmívá se Kateřina Mičáková.

Ceny budou leckdy čistě symbolické. Pohybovat se budou od desíti korun a výše. Dražší budou nové a nepoužité kabelky. „Letos stejně jako vloni jsme dostali darem pytel kabelek od galanterie, která je ve zlínském Ternu. Také se nám sešly i nové kabelky, které pro někoho byly očividně nevhodným dárkem,“ dodává. Kabelkový veletrh potrvá do 18 hodin, návštěvníci si mohou dopřát v tamní kavárně kávu za symbolický příspěvek.