„Na mateřské jsem si udělala kadeřnický kurz a pustila se do toho, po čem jsem vždycky toužila,“ říká kadeřnice z provozovny Vlasy dělaj člověka v Otrokovicích.

Nejprve trénovala účesy na malé dceři, potom na česací panně a nakonec na zákaznicích. „Měly se mnou velkou trpělivost, když jsem se na nich učila a zdokonalovala,“ říká s úsměvem.

16. Truck sraz Zlín 2023
VIDEO: Spanilá jízda trucků Zlínem. Městem projely desítky těžkotonážních aut

 Teď k ní jezdí dívky a ženy z celého kraje, které ji povětšinou objeví přes sociální sítě. Boxerské copánky, vysoké culíky, sfinga, twisty – to jsou jen některé z názvů účesů, které vám na hlavě může vykouzlit. „Někdy přijdou zákaznice s fotkou, ale často to nechají úplně na mě a já se tak můžu kreativně vyřádit.“

Zatím se nestalo, že by někdo nebyl spokojen. „Jsou na mě moc hodné a nikdo si dosud nestěžoval,“ říká skromně Pospíšilová.

Copánky od jara do podzimu

Trend copánků si mezi ženami získal oblibu v posledních třech letech. Už to není jen záležitost dovolených, spousta zákaznic tento styl upřednostňuje od jara až do zimy, kdy se nosí na hlavě čepice.

Inspiraci hledá kadeřnice hlavně na internetu. „Hrozně záleží na detailech, jak podeberete vlasy, kde uděláte pěšinku, je toho hodně,“ vysvětluje. 

Park Sad svobody ve Zlíně.
Sad Svobody ve Zlíně se změní. Město vyhlásilo veřejnou soutěž na jeho obnovu

A jak dlouho pletení účesu vůbec trvá? Pokud je v kadeřnictví zákaznice poprvé, tak minimálně dvě a půl hodiny. „Musím se podívat, jakou má strukturu vlasu, co potřebuje a probereme spolu, co by si představovala,“ říká.

U stálých zákaznic ji stačí hodinka až hodinka a půl. Do vlasů se dá zaplést cokoliv – třpytky, bavlnky, barevné kanekalony, další copánky.

Od tříletých až po babičky

Móda zapletených copánků není jen pro teenagery či mladé dívky. Věková klientela se pohybuje od tříletých holčiček až po padesátileté dámy. Nejstarší zákaznicí byla babička kolem sedmdesátky.

„Ta chtěla na oslavu zaplést něco opravdu šíleného. Byla to ale jen jednorázová akce.“A jak dlouho tato paráda vydrží? Při správné údržbě kolem tří týdnů. 

Ilustrační foto
Cestující MHD ve Zlíně a Otrokovicích čekají od září nové lístky i ceny

A jak dlouho tato paráda vydrží? Při správné údržbě kolem tří týdnů. „Důležité je vlasy umývat vodou a v létě určitě nezapomínat pěšinky mazat opalovacím krémem. Taková spálená hlava není nic příjemného,“ dodává kadeřnice.

Následné rozplétaní doma zabere dost času a občas zákaznice překvapí, kolik vlasů jim za tu dobu vypadalo.

Relax u pletení

Většina žen bere návštěvu jako relax. Uvelebí se pohodlně do křesla a čekají, co jim Lenka Pospíšilová na hlavě vykouzlí. Občas si u toho i zdřímnou.

„Nejhezčí část ale je, když mám hotovo a ony se podívají poprvé do zrcadla. Ten wau pohled stojí za to,“ říká šikovná kadeřnice.