Bundy zelený oslaví 50 let trampské hudby

Dobrou zábavu slibuje festival Bundy zelený, který se koná už tuto sobotu v přírodním areálu fotbalového hřiště v Zádveřicích. Letos se ponese v duchu 50 let trampské hudby.

„Opět chceme, aby jste se nejen dobře bavili, ale také aby náš festival pomáhal. Proto dále pokračujeme také ve spolupráci s projektem Pomáhejte onkologii, na který bude výtěžek festivalu věnován,“ říkají pořadatelé.

Brány areálu se otevřou pro návštěvníky s platnou vstupenkou v 10.30 hodin. Hudební produkce začne ve 12 hodin.

Na programu je: 12.10 hodin HOP TROP, 14 hodin Roháči z Lokte, 15.30 hodin Žalman, 17 hodin Brontosaři revival, 18.30 hodin Nezmaři, 20.15 hodin Taxmeni, 21.45 hodin Poutníci, 23.00 hodin Podjezd, 00.15 hodin zapálení ohně. Areál je vybaven WC, v blízkosti najdete parkoviště a také prostor pro kempování. V průběhu celého festivalu bude zajištěno občerstvení. 

Hvězdy nad hradem

Na hradě Lukov si můžete v sobotu od 21 hodin užít akci nazvanou Hvězdy nad hradem. Během pozorování bude možno sledovat meteory pocházející z roje Perseid. S sebou byste si měli vzít vhodnou podložku na ležení. Vstupné: základní 60 Kč, dítě 40 Kč. K vidění budou třeba hvězdy Arcturus, Vega, Altair.

Pivní slavnosti Kamínka: přijede Fleret, Harlej i Mňága

Kdy: 8. 10. srpna
Kde: Kamínka kemp Roštín
Za kolik: 890 korun na celý víkend

Proč přijít: Pivní slavnosti jsou po roce opět tady. I tento letos se jejich návštěvníci mohou těšit na nabušený program plný rockových hvězd.

Celé slavnosti dnes v 11.45 zahájí punková skupina U.S.aPES, která se skládá z kroměřížských rodáků. Skupina vznikla v roce 2018 a už má na internetu první stejnojmennou desku.

Dále vystoupí Vypsaná fiXa, která zahraje staré vypalováky i písně z posledního alba Tady to někde je. Na pódiu se také vystřídají Harlej, Alkehol, Pantock nebo dvorní kapela Valašského království Fleret. Návštěvníci se mohou těšit i na Reflexy, Poletíme? a Krucipüsk, kteří oslaví třicet let od svého založení v dubnu příštího roku v Praze.

Sobotní program si s pátečním v ničem nezadá. Rozjede to slovenská punk rocková kapela z Nitry Horkýže Slíže, Doga, Metalinda, nebo alternativní rocková skupina z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp. Dále vystoupí hardrockoví Limetall, kteří v současnosti jezdí na turné s Kabáty, slovenští pop-punkoví Wolty 123 a Polygon. Nebude chybět ani zlínská rocková kapela Premier, která působí od roku 1992 a kterou o dva roky později proslavila píseň Hrobař.

Návštěvníci se mohou těšit na světelnou LED bránu u hospůdky na hřišti. Nově budou moci sledovat přímý přenos ze stage na LED obrazovce. Lidé také mohou využít připravené fotostěny a vyfotit se u ní s přáteli.

Pořadatelé letos navýšili kapacitu kempu, který bude v provozu do neděle do 12 hodin a který se nachází se na novém místě na louce. Kemp v areálu pořadatelé zrušili. Jednotná cena 100 korun platí pro stany i karavany bez ohledu na počet nocí. Lidé mohou parkovat na přilehlém parkovišti, děti mají pobyt v kempu zdarma. Součástí kempu bude i festivalová prodejna s drobným občerstvením.

Vstupenku na festival je možné zakoupit na místě, vstupné činí 490 korun za den. Je možné zakoupit i pernamentku za 890 korun. Děti do 120 centimetrů výšky a osoby ZTP/P mají vstup zdarma.

Blatnické Búdy pod hvězdami

Vinařská obec na Slovácku Blatnice pod Svatým Antonínkem ožije jedinečnou atmosférou večerní ochutnávky vína při světle hvězd, loučí a svíček. Vinné búdy otevře víc než 35 blatnických vinařů. Putovat mezi sklepy mohou návštěvníci od 18 hodin. Na vinařské ulici putující potkají také cimbálky, které jim zahrají k tanci a poslechu.

Valašské letokruhy

Louka na Horňansku v Novém Hrozenkově ožije stovkou stánků s řemeslníky a kulináři a dvaceti koncerty interpretů, kteří svou autorskou hudbou představí folk, folk-pop, folklor, blues i rock. To je dvoudenní festival Valašské letokruhy, který je spojením hudby, tradičních i netradičních řemesel a umělecké tvorby. Začíná v sobotu v 9 hodin.

Starý hanácký právo

Hulínské ulice ožijí tradičním zvykem Hanácké právo. Akce začne v sobotu v 8 hodin ráno průvodem obcí. Zastupitelé předají právo, moc a povinnosti rychtářovi a radním. Rychtář a radní mají právo kohokoli potrestat výpraskem. Právo vrátí zastupitelstvu až v neděli po mši v 10.30 hodin.

Koncert Queenie

Kdy: v pátek 9. srpna od 19 hodin
Kde: Zámecký park Buchlovice
Proč přijít: Nejuznávanějších Queen revival kapela na světě, která uspořádala tisíce koncertů vystoupí v rámci Buchlovského hudebního léta.

Svatovavřinecké hody

Kdy: od pátku 9. srpna do neděle 11. srpna
Kde: Hluk
Proč přijít: Milovníci folklóru a tradic si mohou o víkendu užít atmosféru Svatovavřineckých hodů v Hluku. Těšit se mohou například na posezení s címbálovou muzikou Babica nebo dechovou hudbou Šarovec. Chybět nebude ani odpoledne pro děti, kdy se představí dětské folklorní soubory.

Léto pod Skalou

Kdy: v sobotu 10. srpna od 11 hodin
Kde: Břestek
Proč přijít: Malý festival plný dobrého jídla, pití a hudby. Areál Pod Břesteckou skalou ve spolupráci s uherskohradišťskou agenturou přichází s druhým ročníkem vydařeného festivalu Léto pod Skalou. Přijďte se uprostřed horkého léta zchladit do stínu chřibských lesů. Pro děti budou přichystány zábavné soutěže.

Medové zpívání

Kdy: v sobotu 10. srpna od 16 do 18 hodin
Kde: Kudlovice
Proč přijít: Na tradiční už třináctý ročních Medového zpívání zve do dvorku a humna U Strmenských mužský sbor z Kudlovic. Představí se v něm domácí ženský sbor, držitel Ceny Anděl, mužský sbor z Derfle, spevácká skupina Breza z Grinavy, folklorní soubor Kunovjan s cimbálovou muzikou a pořádající mužský ansámbl. Poprvé zazní i písnička Ořech v medu od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Noc padajících hvězd

Kdy: v pondělí 12. srpna od 21.30
Kde: Hvězdárna Vsetín
Proč přijít: Úchvatnou nebeskou podívanou v podobě tzv. padajících hvězd nabídne mimořádné večerní pozorování, které proběhne v pondělí 12. srpna od 21:30 do 23:30 hodin na Hvězdárně Vsetín. Spolu s meteory z nejznámějšího roje Perseid budeme pomocí dalekohledů pozorovat také Měsíc i planety Jupiter a Saturn.

Divadlo Tiha.cz

Kdy: v neděli 11. srpna ve 20 hodin
Kde: M-klub Valašské Meziříčí
Proč přijít: Premiéra divadelní komedie. Sociální průzkumy ukazují, že v roce 2050 bude většina lidí žít v partnerství s robotem. Scénické čtení pražského divadla. V případě nepřízně počasí bude hra uvedena uvnitř. Vstupné volné

Taneční zábava v Podlesí

Kdy: v sobotu 10. srpna ve20 hodin

Kde: Valašské Meziříčí Podlesí Proč přijít: Jako každý rok si zahrajeme společně s kapelou Rockoví Lišáci na Taneční zábavě v Podlesí, která se koná na fotbalovém hřišti. Návštěvníky čeká spousta dobré muziky a nové seskupení OTROCKU Vstupné je 100 korun.

Fun Camp 2019

Kdy: 8. 11. srpna
Kde: Koupaliště Vigantice
Proč přijít: Přijďte si vyzkoušet stolní fotbálek, BeerPong škola, semináře, turnaje, soutěže. Virtuální realita, Archery Game, lukostřelba, Beach Volejbal a další. V pátek a sobotu od 22.00 afterpárty s DJ MICHAL.

Koncert Noc flamenca

Kdy: v pátek 9. srpna od 19.30 hodin
Kde: v sále luhačovického kina Elektra
Proč přijít: Nenechte si ujít Živé vystoupení flamencového tanečního souboru El Grupo Andaluz a vynikajícího kytaristy Alana Grezla v Luhačovicích. Délka pořadu je cca 90 minut.

Zámecké kulturní léto: PUEBLO FLAMENCO

Kdy: v sobotu 10. srpna od 19 hodin
Kde: Zlínský zámek
Proč přijít: Zveme vás na poslední večer Zámeckého kulturního léta. Zpříjemní vám ho vystoupení a výuka flamenca v podání skupiny PUEBLO FLAMENCO. Při nepřízni počasí se akce uskuteční v interiérech zámku.

Plavci s Honzou Vančurou v Pozlovicích

Kdy: v pátek 9. srpna od 19.30 hodin.
Kde: Valašský šenk Ogar
Proč přijít: Oblíbená česká skupina Plavci, věnující se stylu folk a country, oslavila 45 let své existence. První sestava se sešla v roce 1964 a tvořili ji Milan Dufek, Antonín Hájek, Mirek Řihošek, Jan Vančura a Jiří Veisser. O rok později pětice odehrála svůj první koncert, a to za pivo a párek. O další dva roky později se zúčastnili festivalu Porta a hned první vítězství. Svou první desku vydali v roce 1968 u firmy Panton a už v roce 1970 měli na svém kontě první prodaný milion desek v Československu.

Floria léto

Kdy: v pátek 9. srpna až neděle 11. srpna
Kde: Výstaviště Kroměříž
Proč přijít: O víkendu začíná největší celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře. Návštěvníci si užijí unikátní expozici tisíců květin s názvem Zahrada fantazie. Součástí je také expozice kaktusů, sukulentů a balkonových rostlin, výstava drobného i okrasného ptactva. Nebude chybět ukázka moderní a historické zemědělské techniky. Vystoupí Jakub Smolík, dechová hudba Boršičanka a další. Otevřeno bude každý výstavní den od 9 do 17 hodin.

Letní kino Hulín

Kdy: v pátek 9. srpna a v sobotu 10. srpna od 20.45
Kde: Letní kino Hulín
Proč přijít: Návštěvníci hulínského letního kina zhlédnou v pátek rodinný fantasy film Louskáček a čtyři říše. V sobotu uvidí životopisné drama Favoritka o britské královně Anně.

Cirkus bude!

Kdy: v sobotu 10. srpna od 17.00
Kde: Zámecké koupaliště Holešov
Proč přijít: Artistická skupina Mistral předvede hru Cirkus bude, která spojuje artistické umění do jednoho představení. Akrobaté divákům předvedou cviky v odvážných výškách, kouzelník je překvapí neuvěřitelnou iluzí, odvážný fakír se nezalekne ohně ani ostrých střepů, artista na svém těle roztočí neuvěřitelný počet obručí a celé představení završí velkolepá ohnivá show.

Všechny filozofy bych postavil ke zdi

Kdy: v sobotu 10. srpna od 21.00

Kde: areál letního kina Morkovice Proč přijít: Morkovičtí ochotníci zvou na divadelní premiéru pod hvězdami.