„Do konce tohoto týdne by mohla být dokončena oprava dvou ze tří rekonstruovaných mostů mezi Liptálem a Vizovicemi. Ty budou ihned zprůjezdněné. To znamená, že nákladní doprava se vrátí zpátky na silnici číslo I/69,“ informoval ředitel zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic Rostislav Vacula.

Kamiony se na silnici vrátí i přesto, že jeden z mostů u obce Liptál silničáři nestihli opravit. „Most byl v havarijním stavu, proto jsme ho museli zbourat a postavit nový,“ vysvětlil Vacula. Dodal, že než bude na jaře most dokončen, veškerá doprava povede přes provizorní přemostění stejně jako doposud.

Od minulého týdne je také po několika měsících v obou směrech průjezdný most v Zádveřicích na Zlínsku. „Opravy budou pokračovat ještě v jarních měsících příštího roku, kdy bude položený nový povrch vozovky. Pak začnou práce na spodní části mostu, ale to už dopravu na hlavním tahu nijak neomezí,“ popsal Vacula.

Opravené mosty vítá i autobusová společnost ČSAD Vsetín, jejíž autobusy díky semaforům na hlavním tahu nabíraly i dvacetiminutové zpoždění. „Autobusy jedoucí z Luhačovic už jezdí bez problémů. Malé zpoždění nabíráme stále ještě u Liptálu, ale s tím se nedá už nic dělat. Pokud chceme jezdit po nových cestách, pak to musíme přetrpět,“ komentoval ředitel osobní dopravy ČSAD Vsetín Oldřich Holubář.⋌