Kdo by však čekal, že v Kaňovicích nějaký ten pašík kvůli této akci přišel o život, mýlil by se. I letos bylo maso na vepřové hody zakoupeno. Mistr řezník pak se svými pomocníky již tři dny dopředu připravoval místo a vepřové speciality. „Nejvíc táhla ovarová polévka. Ještě jsme ji neměli ani dovařenou a už tady na ni stáli lidi. Loni jsme jí prodali celkem osm kotlů, letos již za dvě hodiny máme prodáno pět," usmál se místní řezník Josef Polášek.

Právě rekordní návštěvnost dala krátce po zahájení znát, že polévka, jitrnice, jelítka, tlačenky, také klobásky, pečené maso i ovar budou brzy vyprodány. „I když akce měla oficiálně začít až v deset hodin, první lidé přicházeli krátce po deváté," usmíval se spokojeně starosta Kaňovic Jiří Mikel. Podle něj, novinkou bylo také místo kde vepřové hody probíhaly. Nekonaly se tradičně v Rolnické usedlosti, ale v nově vybudovaném a zrekonstruovaném prostoru za obecním úřadem. „Dodělali jsme v loňském roce tady tuto přístavbu a chtěli jsme to zkusit tady. Vím, že to není stylové jako na Rolnické usedlosti, ale je to tady pro nás lepší, protože je tady víc místa, i na přípravu. Vše je doslova po ruce," vysvětlil starosta Mikel.

I když řezník Josef Polášek neprozradil doslova, co stojí za výbornou chutí jeho ovarové polévky, podělil se, co jí nesmí chybět. „Musí v ní být hlavně silný vývar z kostí, z kůží a zeleninový vývar, dobře uležený. Zavařit do toho jelítka a dobře dochutit, to je základ," poradil. On sám není vyučený kuchař, ale jak říká, je „samouk po tatovi". Ke kuchyni má však blízko a vaření ho opravdu baví. I řezničina mu dala za roky, co se jí zabývá nemálo nevšedních zážitků.

„Jednou, tak před 25 lety, nám ožilo prase v trokách. To jsme ho střelili, dali do trok a pak ho chtěli spařit. Jak jsem na něj začal nalévat horkou vodu, tak se postavilo a chtělo odejít," podělil se o historku Josef Polášek. Jeho polévka nadchla i Marka Vojáčka z nedalekých Biskupic. „Bylo to vynikající, jsem tady podruhé, navíc, domů dovezu výbornou polévku. Nejvíc mi tady ale chutná domácí šípkový likér," hodnotil akci Marek Vojáček. Trochu dál, než z Biskupic dorazila i Olga Blahová s dětmi až z Přerova. Jsme tady potřetí, moc jsme se těšili," usmála se mladá maminka. Prozradila, že i ona ale pochází z Biskupic. Domů si doveze nejen ovarovou polévku, ale i tlačenku a další dobroty. Ty všem prodávaly Jana Marášková, Marta Polášková a Lída Kašpárková a měly doslova plné ruce práce. Vždyť v Kaňovicích se kromě 350 litrů ovarové polévky, klobásek, masa a dalších specialit, prodalo v sobotu dopoledne i 50 kusů tlačenek a 400 jitrnic.