„Bylo to nedorozumění. Bolelo mě to, že jsme nepřihráli balon zadarmo, ne pád na zem,“ přiznává kapitán Fatry, suverénně nejlepší domácí hráč sobotního pro domácí smutného zápasu (1:3).

Výkon zkušeného univerzála ocenil také trenér Roman Macek. Zkušený kouč kapitána právem chválil, zato zbytek týmu zaslouženě kritizoval. K výtečnému Kolářovi, který proti Benátkám zaznamenal 32 bodů, se totiž nikdo ze spoluhráčů nepřidal, proto si Moravané v extralize připsali další nečekanou porážku.

„Mám z toho podobný dojem. Soupeř sice taky útočil jenom přes dva hráče. Nám by ale prospělo, kdyby se to rozložilo na více kluků,“ říká Kolář, který po dalším nepřesvědčivém duelu a zbytečné domácí ztrátě těžko hledal vhodná slova.

„Je to velké zklamání. Vzpamatovávat se ale z toho budu až za chvíli. Teď jsem ještě v transu,“ líčil krátce po skončení sobotního utkání Kolář.

Hráči Fatry porážku 1:3 dlouho rozdýchávali. Všichni moc dobře věděli, že předposlední tým tabulky měli doma bez problémů porazit.

„Šok to ale není. Víme, že Benátky mají v sestavě zkušené hráče,“ říká Kolář.

Středočeši v předcházejících třinácti duelech brali pouze pět bodů, ve Zlíně přidali další tři body. Vůbec poprvé v sezoně „Nerad bych přitahoval problém. Víme, že nám porážka uškodí, jim zase pomůže. Sami jsme si je k sobě přitáhli,“ uvědomuje si zlínská opora.

„Tragédie to ale není, věřím, že ani to nás o postup do předkola play-off pro desítku nejlepších nepřipraví.“

Fatra přitom měla skvělý úvod. Výborně rozehraný první set (11:4) ale v dramatické koncovce ztratila a podobně si vedla i ve čtvrté sadě.

„Chybí nám sebedůvěra. Mohli bychom být víc na koni,“ ví Kolář.

Zatímco na konci loňského roku v Ostravě prokázali zlínští volejbalisté při dlouhých koncovkách pevnější nervy, tentokrát se po vyrovnaných soubojích radoval soupeř.

„My jsme stejně vyhráli v Ostravě. Teď jsme vyrovnané souboje prohráli. Soupeř byl odvážnější. My jsme naopak byli nějak svázaní,“ štve kapitána Fatry.

Moravané si nečekanou porážkou 1:3 zkomplikovali situaci v boji o play-off. I když Mackova parta hájí devátou pozici, jedenácté Benátky vycítily šanci a tlačí se právě na sobotního protivníka.

„Není to dobré. Kdybych věděl, co změnit, abychom vyhrávali, tak to udělám. Asi je ale potřeba něco udělat jinak,“ přemítá 32letý volejbalista. Samotného Koláře výkyvy ve výkonech a zbytečné ztráty trápí. Cestu z krize ale stejně jako zbytek mužstva zatím hledá složitě.

„Možná máme zúžený pohled. Zkusím něco vymyslet,“ slibuje důležitý muž zlínské sestavy a lídr kabiny. Pomoct mu ale musí také spoluhráči.

„Když se to sejde a všichni hrajeme podle představ, tak nám to vychází. Jindy je to divné,“ říká.

Na řešení problémů ovšem nemají hráči Fatry dost času. Už zítra od 17 hodin doma ve čtvrtfinále Českého poháru hostí Karlovarsko, v sobotu pak doma přivítají ČUZ Praha.

„Je to stejné jako s Benátkami. I Pražané mají slušný tým. Taky jsou draví, dorůstají, stárnou a tím získávají zkušenosti. Musíme ale udělat vše pro výhry!“ dodává Kolář.