Pozoruhodný kus oblečení byl poté vydražen společně s dalšími věcmi věnovanými významnými osobnostmi. Výtěžek v celkové výši 56 000 Kč darovali studenti Onkologickému oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati.

Kus historie

„Od první chvíle, co jsem sako vydražil, jsem si jej nesmírně vážil,“ uvedl Jakub Vrzala, šťastlivec, který si sako legendy české hudební scény nakonec odnesl. Jakub Vrzala prozradil, jaký osud Mistrovo sako čekal v následujících letech.

„Sako je pečlivě uschované včetně osobního dopisu, který k němu Mistr zanechal. Bohužel ve stejný den jako Karel zemřel také můj dědeček, proto pro mě bude tento den už navždy obzvláště smutný.“ Pro mladého muže bylo primárním cílem přispět na dobrou věc. Výrazné třpytivé sako však vnímá také jako vzpomínku na muže, který byl ikonou dávno předtím, než on sám přišel na svět.

„Sako si budu nechávat i nadále. Je to kus historie a vzpomínka na člověka, kterého poslouchaly generace z nás, včetně mě. Jednoho dne třeba poslouží na jiné dobročinné akci a pomůže na správném místě,“ uzavřel Jakub Vrzala.

Studentka Zuzana Šenkýřová, které se tehdy podařilo pro projekt sako Karla Gotta získat, ještě dnes vzpomíná na vstřícnost Karla Gotta a jeho týmu. „Komunikovala jsem s jeho asistentkou Anetou Stolzovou. Poté, co jsem vysvětlila, čemu se projekt věnuje, Karel Gott okamžitě souh

lasil, že nějaký předmět věnuje. Byla jsem šťastná, že zrovna on se rozhodl podpořit náš studentský projekt, a že já jsem byla tou vyvolenou, které řekl ano.“