Nehoda se stala vNovém Hrozenkově deset minut po desáté hodině dopoledne. Řidič vycouvával vcentru obce zřady zaparkovaných aut a starého muže přehlédl. Vpřípadu je ovšem několik nejasností.„Přesné podrobnosti nehody proto stále ještě prošetřujeme,“ vysvětlila policejní mluvčí Lenka Javorková.

 

Dechová zkouška u nepozorného řidiče nepotvrdila požití alkoholu. Nicméně je podezřelý ztrestního činu ublížení na zdraví, za který zákon ukládá až dvouleté vězení.

 

Zraněný penzista utrpěl zlomeninu horní části nohy. I kvůli jeho vysokému věku lékaři zranění kvalifikují jako těžké. „Právě je na operačním sále sfrakturou krčku. Co se týká následků nehody, je mimo ohrožení života,“ informovala včera (středa;-)) krátce po poledni mluvčí vsetínské nemocnice Jana Oborná.

 

Srážky chodců sdopravními prostředky nejsou na silnicích vregionu žádnou výjimkou. „V posledních týdnech je ovšem tento případ jedním zmála,“ konstatovala ovšem Javorková. Naposledy byl podle ní sražen na vozovce muž zLiptálu, který přecházel frekventovanou silnici.

Od začátku roku zaznamenali policisté také téměř desítku srážek scyklisty. Vjednom případě dokonce ženu na kole srazil linkový autobus.