Ikdyž je letošní festival minulostí, pořadatelé už naplno plánují ten následující Karpaty Fest 2025. „Ladíme program pro příští rok, kapely jsou domluvené, pódia objednaná. Příprava na 18. ročník už naplno běží,“ říká organizátor Marcel Zvonek. A podle prvních oznámených kapel se mají návštěvníci opět na co těšit. „Příští rok na Karpaty Festu zahrají třeba Dymytry a Harlej,“ vyjmenovává headlinery Zvonek.

Festival se uskuteční v centru Slavičína, kam se přesunul z výletiště v roce 2017. Prostory zámeckého parku však nejsou nafukovací a letošní návštěvnosti zhruba 7000 tisíc lidí denně byla jeho stropem.

close Rodinný hudební festival Karpaty Fest slaví patnáct let. info Zdroj: Marcel Zvonek zoom_in Rodinný hudební festival Karpaty Fest slaví patnáct let.

„V parku se více růst nedá, místo je ale skvělé, takže změnu areálu neplánujeme,“ říká organizátor. Připouští, že příští rok bude muset prostoru naopak přizpůsobit program a cenu vstupenek. „Lístky budeme muset nepatrně zdražit, aby nám to dávalo při velkých kapelách ekonomický smysl,“ dodává Zvonek.

Nově přibude festival pro metalové fanoušky

Na začátku června 2025 proběhne první ročník Karpaty Hard Festu. Metalisté se sejdou v Army parku ve Slavičíně.

„Známých a kamarádů, kteří mají rádi tvrdší muziku mám strašně moc. Posledních pár let za mnou pořád někdo chodil, abychom se pustili i tímto směrem. Nabídka metalových festivalů na Moravě je fakt celkem mizivá,“ vysvětluje Zvonek.

Zároveň věděl, že přivést metalovou kapelu typu Waltari nebo Destruction na rodinný multižánrový festival, by asi nebylo úplně ono. I když dodává, že přehlídky tvrdé muziky jsou překvapivě mnohem klidnější než některé popové festivaly.

„Tak přišel nápad na samostatnou akci. S organizací festivalu mám zkušenosti, nechybí zázemí a kontakty, tak proč to nezkusit. Navíc metalová scéna je neuvěřitelně bohatá,“ dodává organizátor. Nechce jít cestou mainstreamu, ale zaměří se spíše na ortodoxní metalisty a fajnšmekry. Na prvním ročníku festivalu zahraje dvacet šest kapel z celého světa. Na dvou pódiích se představí například metalové skupiny Debustrol, Pro-Pain, Refore, Čad, Ektomorf, Doga, Master nebo Dust Bolt.

„Bude veliká přehlídka tvrdé hudby. Je to pro nás výzva, na kterou se těšíme,“ dodává Marcel Zvonek.