Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kaskáda: někteří lidé ji nechtějí a brání se

Zlín - [ANKETA] Do 28. července má veřejnost možnost vznést připomínky k plánované stavbě společensko-obchodního centra Kaskáda v ulici Březnická ve Zlíně.Zákonné možnosti připomínkovat všechny fáze jednání o stavbě může využít každý občan. Obrátit se musí na krajský úřad.

25.7.2008 2
SDÍLEJ:

Plánované centrum na Březnické ve ZlíněFoto: DENÍK

Část obyvatel z ulic, které by byly stavbou nejvíce dotčeny, vytvořila občanské sdružení Klidná Březnická. „Děláme to z vlastního zájmu o životní prostředí a o Zlín. Chceme se účastnit všech fází procesu schvalování stavby a připomínkovat je. Investor, kterým je firma ECM, se snaží přesvědčit veřejnost, že vše je již rozhodnuto, ale je to právě naopak. Celá věc teprve začíná a veřejnost má možnost ji měnit,“ uvedl zástupce občanského sdružení Klidná Březnická Miroslav Mach.

Sdružení je však jen jedním ze subjektů, které mají zájem se k projektu vyjádřit. „Připomínek bude celá řada. Ty se postoupí nezávislému posouzení vlivů na životní prostředí procesem EIA a další postup bude následovat. Vypracování jiných variant jsme investorovi pouze doporučili,“ informoval mluvčí Zlínského kraje Patrik Kamas.

Lidé žijící v bezprostřední blízkosti plánované stavby, nejsou úplně zajedno. „Bojím se hlavně velkého hluku a prašnosti. Domy tu stojí přímo u silnice a už teď stačí, když přejede nějaké větší auto a v domě je rámus. Kladem by mohla být nová pracovní místa, ale na druhou stranu si myslím, že druhé Zlaté jablko v centru nepotřebujeme,“ řekla Jarmila Heroldová, která žije v Mostní ulici.

Více pozitivního vidí na Kaskádě Eva Malíková z ulice Na Vyhlídce. „Myslím, že je to skvělý projekt. Zlín je potřeba víc rozvíjet, aby se stal opravdovou krajskou metropolí,“ uvedla Malíková.

Sdružení Klidná Březnická uspořádalo právě v částech, kterých by se měla stavba dotýkat, podpisovou akci. „Žádáme o odmítnutí dokumentace EIA. Chceme po investorovi, aby zpracoval další varianty projektu i pro jiné lokality ve Zlíně, například Jižní Svahy nebo areál Svitu. Akce trvá do 28. července, tentýž den pak odevzdáme podpisy na krajském úřadě. Už loni nás podpořilo 555 lidí z okolí plánované stavby, letos si myslím, že toto číslo ještě překonáme,“ informoval Mach.

Investor však i přes protesty řady lidí neočekává žádné výraznější komplikace, které by mohly plány zmařit. „Nic nenasvědčuje tomu, že by projekt neměl být realizován. Každý podobný záměr musí projít procesem schvalovacích procedur. V našich plánech je počítáno i s možným odvoláním protistran, jde o klasický proces,“ uvedla mluvčí developerské společnosti ECM Zuzana Doležalová.

Společensko-obchodní centrum Kaskáda Zlín má být jedním z nejmodernějších obchodních a kulturních projektů na Moravě. Stát by mělo ve svahu pod zimním stadionem, u ulice Březnická. Ve čtyřech kaskádově odsazených nadzemních a třech podzemních podlažích má být k dispozici přes 120 obchodních, restauračních, sportovních a společenských jednotek.

Multifunkční centrum o rozloze více než třicet tisíc metrů čtverečních nabídne až šest set bezplatných parkovacích míst. V centru jsou plánovány i kavárny, dětské koutky, fitness a welness centrum a restaurace.

Igor Dostál

Jste pro vybudování dašího centra na Březnické?

Ano.

34 %

Ne.

65 %

Je mi to jedno.

1 %

Hlasovalo: 74

Anketa byla ukončena

25.7.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Neví, zda měla sex. Prý byla opilá

Kabelkový veletrh v Besedě v Otrokovicích.
AKTUALIZOVÁNO
30

Kabelkový veletrh v Otrokovicích: Odnesli si radost a pomohli Naději

AKTUALIZOVÁNO

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

/SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při závěrečné předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už to je elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání lidí prchajících před násilím. Samozřejmě, že nechybělo ani téma obecných referend.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Dlouhých pětašedesát let se čile zajímá o politické dění dnes už čtyřiasedmdesátiletý Jan Uherka z Uherského Brodu. V nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky kandiduje ze čtrnácté pozice za ČSSD, přičemž je nejstarším kandidátem napříč všemi kandidátkami.

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení