Objekt vyroste mezi ulicemi Březnická, Mostní a UZimního stadionu. „Výstavba by měla trvat přibližně osmnáct měsíců,“ uvedl manažer projektu Radim Fuka. Dodal, že zpohledu komfortu pro návštěvníky inájemníky bude centrum splňovat představy projektu takzvané třetí generace. „Bude jedním znejmodernějších obchodních a kulturních projektů ve Zlíně,“ je přesvědčený.

Atraktivitu stavby podle něj zvyšuje iúčast renomované architektonické kanceláře Chapman and Taylor, která patří do první desítky světových architektů specializujících se na podobná centra. Ve čtyřech kaskádově odsazených nadzemních a třech podzemních podlažích má být kdispozici přes sto dvacet obchodních, restauračních, sportovních a společenských jednotek.

Multifunkční centrum orozloze více než třicet tisíc metrů čtverečních dále nabídne až šest set bezplatných parkovacích míst vpodzemí. „Ocení je nejen lidé, kteří vokolí pracují, ale třeba ifandové místního extraligového hokeje,“ myslí si PR manažerka ECM Zuzana Doležalová. Součástí bude také odpočinková zóna slavičkami a zelení.

Obyvatelé vnímají stavbu různě. „Těším se, kaváren není nikdy dost, vcentru Zlína chybějí,“ svěřila se Kamila Neumannová. Jiní by raději místo dalších obchodů uvítali oázu zeleně. „Mně osobně by se tam líbila víc odpočinková zóna se stromy a lavičkami. Obchodních center je podle mého ve Zlíně už spousta. Další nepotřebujeme,“ řekl Roman Šibík. „Nebo by tam mohli raději vybudovat vícepatrové parkoviště, míst kstání není ve městě nikdy dost,“ napadlojej.

Osudem pozemků pod sportovní halou se zabýval zlínský magistrát již dlouho. „Chtěli jsme je zkultivovat, proto zastupitelstvo odsouhlasilo jejich prodej developerské společnosti. Vybudování Kaskády je vhodnou aktivitou pro rozvoj města,“ zhodnotila mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková. Cenu neupřesnila. Vsouvislosti svýstavbou bude město řešit idopravu vdané lokalitě, třeba narovnání ulice Mostní a modernizaci točny MHD, která se oněco posune.

Krajské město prošlo vposledních letech dynamickým vývojem. Například vMalenovicích a na Čepkově vyrostla dvě velká nákupní střediska. Na náměstí Míru pomalu dostává konkrétní obrysy zábavní a obchodní centrum Zlaté jablko.

Přečtěte si také:

Kaskáda nemá být další Tesco, tvrdí investor

Nové centrum ve Zlíně na Březnické? Leckdo je proti