Kroměřížský soudce Karel Rašín odročil líčení ze září na začátek října

Kroměřížský soud totiž zatím neobdržel potřebný spis, bez kterého nemůže být ve věci rozhodnuto. Navíc se původně plánovaný termín pokračování případu shoduje s kolegiem trestních soudců, na kterém mají jeho členové povinnou účast. „Důvodem odročení jednání bylo neobdržení spisu z Krajského soudu v Ostravě, kde byl pravomocně odsouzen jeden z obviněných Václav Zejda,“ popsal mluvčí Okresního státního zastupitelství v Kroměříži Pavel Pukovec.

Už v posledním květnovém líčení korupční aféry někdejšího fotbalového klubu 1. FC Synot přitom soudce Rašín naznačil, že po 17. září předpokládá ukončení kauzy. „Bez ostravského spisu ale nebude možné rozhodnout. V případě, že bychom dospěli k závěru o vině, by totiž připadlo v úvahu uložení souhrnného trestu u obviněného Zejdy,“ vysvětlil Rašín před časem.

To potvrdil i státní zástupce Pukovec a dodal, že hlavní líčení jsou proto přeložena na 8., 9. a 11. října. Kroměřížský soud se případem klubu 1. FC Synot zabývá od dubna 2005. Na začátku loňského roku uložil deseti obžalovaným peněžité tresty od padesáti do tří set tisíc korun, doplněné většinou zákazy fotbalové činnosti.

Krajský soud, k němuž se odvolali všichni obžalovaní i státní zástupce, ale případ vrátil do Kroměříže. Okresní soud se jím znovu zabývá od června 2006.
Důvodem vrácení případu byla hlavně skutečnost, že soud krátil právo na obhajobu obžalovaného Iva Valenty.