Dobrá káva může být po cestě z práce vítaným zpestřením. Organizátoři oslovili majitele Pražírny kávy Otrokovice – Fiery Bean, jehož tým zkusí připravovat kávu přímo na místě bez elektřiny – na grilu.

„Jelikož v altánu není přívod elektřiny, budeme kávu vařit netradičně v džezvě na grilu. Myslím, že by mohl být takový proces vaření kávy sám o sobě zajímavý. Tuto metodu budeme zkoušet poprvé, takže jsme sami zvědaví, jak to dopadne,“ usmívá se Pavel Gráf, majitel pražírny.

Kromě lahodné kávy bude připravena i voda a drobné občerstvení. Na místě bude i otrokovická cyklokoordinátorka Renáta Krystyníková, která se těší na diskuzi s nadšenými cyklisty týkající se rozvoje cyklodopravy ve městě.

„Káva na triko“ se v Otrokovicích uskuteční již po šesté. Druhým rokem bude mimo budovu radnice. „Pro většinu soutěžících je cesta na radnici zajížďka, takže nebyla vysoká návštěvnost. Od tohoto místa si slibujeme podstatně vyšší účast,“ osvětlila Krystyníková. Dodala, že minulý rok byla cyklostezka zaplavená, takže u altánu se zastavil mizivý počet cyklistů.

Celorepubliková kampaň Do práce na kole má přimět lidi přemýšlet nad využíváním bezmotorové dopravy. Koná se každým rokem během měsíce května. Letos sice byla kvůli koronaviru upravena pravidla, ale cíl kampaně zůstal zachován. Za zmínku stojí, že v letošním roce je za Otrokovice do kampaně přihlášeno 428 účastníků, za Zlín pak 459.