Mnohé z nich darovaly krev poprvé, ale bývalá královna krásy Eva Čerešňáková a současná ředitelka České Miss podstoupila již na 30 odběrů. „Krev daruji už deset let a vždy tím daruji i kousek sebe,“ uvedla Čerešňáková.

Plejádu krásných žen si nenechal ujít hejtman Jiří Čunek, který bývalé vítězky soutěže Česká Miss i finalistky letošního ročníku přijel podpořit. „Každý muž by byl šťastný dostat krev takových nádherných žen,“ zažertoval.

Svou krev mezi jinými daroval i člen představenstva nemocnice KNTB Vlastimil Vajdák. „Jsem pravidelným dárcem,“ uvedl. Ne náhodou se akce uskutečnila právě ve zlínské nemocnici. Spolumajiteli soutěže Česká Miss Martinu Ditmarovi totiž lékaři v krajské nemocnici zachránili život. Tento den vnímal symbolicky. Přesně před devíti měsíci se ráno probudil a necítil se zcela ve své kůži.„Hospitalizovali mne s akutním zánětem slinivky břišní,“ vyprávěl. V nemocnici strávil téměř šest měsíců, jen na ARO více než dva měsíce v umělém spánku,“ vyprávěl. Několikrát měl i otravu krve. Na záchranu jeho života spotřebovali lékaři dvacet krevních konzerv. „Nebýt dárců krve, asi bych tady už nebyl,“ uvedl Martin Ditmar.

Dárcům a dárkyním poděkovala i primářka hematologicko-transfuzního oddělení KNTB Jana Pelková. „Krev je nenahraditelná a nelze ji uměle vyrobit,“ vysvětlila s tím, že jsou tak odkázáni jen na dárcovství krve.

Podle jejích slov se často dostávají do dramatických situací, kdy lékaři z jiných oddělení nebo záchranáři volají, potřebujeme 10 krevních konzerv například skupiny 0 RH negativní. „Nerada bych někdy musela říct, nemáme,“ přiznala Jana Pelková.