„Také díky nadaci Divoké husy, která letošní výtěžek zdvojnásobí," připomněla za hlavní organizátory fundraiserka NADĚJE Zlín Zuzana Šlúchová.

Po vzoru zlínského, je současně letos již podruhé připraven i Kabelkový veletrh v otrokovické Besedě. Zde zisk z veletrhu kabelek využijí na zakoupení ošetřovatelské hydromasážní vany, která přispěje ke zlepšení ve vybavenosti domova a jeho přizpůsobení potřebám lidí s nejtěžším zdravotním postižením.

Letos organizátoři z Naděje připravili ve Zlíně pro návštěvníky i novinku – dětský koutek.

„Tento vznikne ve spolupráci se zlínským divadlem. Slibujeme, že se děti nudit nebudou a jejich doprovod bude mít čas a prostor na klidný výběr právě té pravé kabelky," slíbila organizátorka akce Zuzana Šlúchová. Doplnila, že za akcí bylo hodně práce, ale také milých setkání.

„Moc nás potěšil zájem pedagogů a studentů Střední polytechnické školy, kterým od nás také patří velké poděkování a věříme, že do budoucna inspirují i jiné školy. Vážíme si také sbírky kabelek, kterou pro nás uspořádal Odbor Kanceláře hejtmana," poděkovala za zlínskou Naději Zuzana Šlúchová.

Kabelkový veletrh si našel cestu za veřejností a pokaždé prostory, kde probíhá, doslova praskají ve švech. Za tři hody jej pokaždé navštíví tisíce lidí.

„Nikdy si to nenechám ujít. Vždy koupím několik kabelek. Loni jsem si tady koupila jednu, kterou nosím pořád," svěřila se Lucie Sysalová ze Zlína.

„Na Kabelkový veletrh se moc těším, věnovala jsem i nějaké kabelky, myslím, že je to dobrá akce, navíc se potkám na ní se známými, bude to příjemné odpoledne, těšila se i Zdena Nováčková z Otrokovic.

„První Kabelkový veletrh v Otrokovicích se v loňském roce setkal s velkým zájmem dívek, dam ale i pánů. Jeho výtěžek byl více než 17 tisíc korun," uvedla fundraiserka NADĚJE Otrokovice Renata Zezulková.

Podle ní, i zde využili při organizaci akce pomoc dobrovolníků. Velmi si jejich pomoci vážíme," dodala Renata Zezulková.

Všichni organizátoři jsou nejen vděční za zájem a za darované kabelky. Radost mají z řady milých vzkazů, které bývalé majitelky kabelek v nich nechávají pro ty nové.