Spolehlivý, objektivní, cílevědomý. S vyzrálými názory. Vzdělaný a pracovitý. Ale také velmi mladý. Dokonce natolik, že by podle některých názorů veřejnosti neměl post, do kterého bude zvolen s největší pravděpodobností zítra na ustavujícím zastupitelstvu, zastávat. Takový je prý budoucí primátor města Zlína, dvaatřicetiletý Jiří Korec, podle známých, rodiny a veřejnosti.

Podle Marie Konečné ze Zlína je na primátorský post velmi mladý.

„Věk by měl být daný zákonem. I senátoři mohou být voleni až starší čtyřiceti let,“ myslí si.

„Věk nerozhoduje. Jde o nasazení a chuť primátorský post vykonávat,“ sdělila pro Deník Věra Gerychová ze společnosti Medetron. S Jiřím Korcem se seznámila v zaměstnání a v jejích očích je spolehlivý, objektivní a cílevědomý.

Firma Medetron, kterou vede starší bratr budoucího prvního muže města Jan Korec, byla po studiích na Českém vysokém učení technickém v Praze prvním a také posledním zaměstnáním současného náměstka primátora, ve čtvrtek již patrně primátora města. Jiří Korec je stále zaměstnancem společnosti, byť uvolněným.

Firma se věnuje výrobě moderní měřicí techniky pro nemocnice a zařízení pro sociální péči. Vystudovaným oborem budoucího primátora je biomedicínské inženýrství. Druhý inženýrský titul získal v oboru podnikání a management v průmyslu.

„Bratr je mladší o 5 let a od malička se mi chtěl samozřejmě ve všem vyrovnat,“ sdělil Jan Korec s tím, že jako bratři se vždy podporovali.

„Jeho úspěchy mě samozřejmě těší. Netroufám si ale tvrdit, že na nich mám nějaký podíl,“ uvedl. Sportovní i profesní úspěchy jsou podle něj výsledkem bratrovy cílevědomosti, práce a času, které jim věnoval.

Jiří Korec uvedl, že ke sportu byl vedený od malička. „Vysoké pracovní nasazení mám i díky tomu,“ sdělil. Aby se ve sportovní gymnastice vyrovnal staršímu bratrovi a podle něj i talentovanějším kamarádům, musel prý rozdíly dohánět usilovnou prací. Oceněním tvrdé dřiny pak bylo jeho zařazení do reprezentace a účast na mistrovství Evropy.

„Zjistil jsem, že když člověk něco chce, může dosáhnout takřka čehokoli,“ zmínil muž, který v budoucích dnech převezme tíhu primátorského úřadu. „Věřím, že Zlín nezklamu,“ uvedl s tím, že by si moc přál, aby se jeho rodné město stalo nejen krajským, ale i celorepublikovým lídrem, jako tomu bylo za éry Baťů.

„Poznal jsem ho před třemi lety. Již tehdy mě zaujal vypracovanými názory,“ sdělil Deníku Roman Kaňovský, lídr strany ANO, za kterou Jiří Korec kandidoval.

Právě i hlasy voličů mu dopomohly k primátorskému postu. Poslaly ho před jedničku na kandidátce Romana Kaňovského.

DVA ROKY V MĚSTSKÉ RADĚ 

V roce 2016 se stal Jiří Korec členem městské rady a náměstkem primátora poté, co rezignoval jeho stranický kolega Dalibor Stříbný, který chtěl své přítelkyni přednostně přidělit městský byt. Korec měl na starosti kulturu, bydlení, informační technologie nebo investiční akce.

„Naskočil do rozjetého vlaku. I přes neznalost situace a své mládí se zapojil velmi rychle a nebylo poznat, že je nováček,“ zmínil Kaňovský.

Současný primátor Miroslav Adámek se s Jiřím Korcem seznámil v roce 2014, kdy začal pracovat ve zlínském zastupitelstvu.

„Je to přemýšlivý a pracovitý mladý muž,“ uvedl Adámek, kterého Jiří Korec již brzy nahradí. Společně prý řeší například rekonstrukci Velkého kina a spolupracují také v rámci krajského zastupitelstva.