Tomu senátorský mandát zanikl poté, co byl na podzim loňského roku v předčasných volbách zvolen do Parlamentu. (Okamura: Neslíbil jsem, že budu šest let senátorem)

Z prvního kola, které se konalo v pátek a sobotu minulý týden, z devíti kandidátů postoupili dva s největším ziskem hlasů. Voliči tak nyní do volební urny vhazují hlas pro občanského demokrata Libora Lukáše, který před týdnem skončil druhý se ziskem 16,52 %, nebo pro lidovce Patrika Kunčara, který se stal s 23,36 % hlasů suverénním vítězem prvního kola.

Volební účast v prvním kole byla poměrně nízká – k urnám přišlo 23,33 % oprávněných voličů. Očekává se, že v kole druhém bude počet těch, který se dostaví do volebních místností, znatelně nižší.

Voliči si v druhém kole vybírají ze dvou kandidátů na senátora, Patrika Kunčara (KDU-ČSL) na snímku vlevo a Libora Lukáše (ODS).

Zleva: Patrik Kunčar (KDU-ČSL), Libor Lukáš (ODS).

Otrokovice: Očekávaná nízká účast ve druhém kole doplňovacích senátních voleb na Zlínsku a Uherskohradišťsku se potvrzuje. Například v Otrokovicích. "Průběžná volební účast v Otrokovicích je 5%. Celkový počet voličů 15 094 z toho zatím přišlo 762 osob. Průběh voleb je zatím poklidný," uvedla krátce po 18. hodině mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Sušice, Topolná: S úderem páteční čtrnácté hodiny otevřely dveře volebních místností v rámci druhého kola doplňujících senátních voleb také v Sušicích a Topolné. V první jmenované obci se k urnám dostavilo během první půlhodiny pět voličů, což podle předsedy tamní volební komise Miroslava Hábla zhruba odpovídá očekávání. (Celý článek si přečtěte zde)

Uherský Brod: Do páteční páté hodiny odpolední přišlo volit v uherskobrodském okrsku č. 3 zatím kolem padesáti voličů. Tamní volební komisi vládnou ženy, které doplňují dva muži. (Více zde)