Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kdo se poměje? Řidiči i opice

Zlín – Veřejnost se dočkala. Rada města Zlína včera zveřejnila programové prohlášení, které má naznačit směr, kterým se město v následujících čtyřech letech vydá.

7.4.2011 6
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Výtky opozice i voličů, kteří marně čekali na konkrétní podobu programu, tak byly takřka po půlroce vyslyšeny.

„Zpoždění programového prohlášení je samozřejmě způsobeno tím, že došlo ke kompletní obměně radnice až na stranu lidovou. A noví lidé si museli dát čas na přípravu,“ vysvětlil druhý náměstek primátora Aleš Dufek. Zrodila se tak podle něj bible, kterou se koalice bude řídit. „Vřelé přijetí od opozice však neočekávám,“ dodal.

Celkem dvanáct klíčových oblastí zájmu radních má řadu podkapitol, v nichž jsou jak náznaky jejich záměrů, tak konkrétní body.

Samozřejmostí zůstávají již dříve zmiňované snahy o transparentnost, zlepšení dopravní infrastruktury, dokončení nového územního plánu či revitalizace parků a dětských hřišť. Pozornost si však vysloužila také výstavba nových parkovacích míst či odmítnutí privatizace městských společností Technické služby a Teplo Zlín.

„Hlavně jsme pečlivě vybírali z hlediska konkrétní situace, aby celkový součet nákladů na konkrétní stavby a projekty nepřekročil částku, kterou město může reálným způsobem proinvestovat,“ doplnil Dufek. Zároveň podotkl, že jsou to věci spíše středního a menšího rozsahu. „Ať už je to rekonstrukce pavilonu opic v zoo, odkanalizování Velíkové, Klečůvky a malenovického podhradí, rekonstrukce ulice Mostní a tak dále,“ konkretizoval alespoň částečně Dufek.

Co dalšího slibuje koalice?

• Zpřehledníme a ztransparentníme rozpočet.
• Zvážíme účelnost poskytovaných neinvestičních dotací jiným subjektům.
• Městské společnosti jako Technické služby Zlín a Teplo Zlín nebudou privatizovány.
• Zrekonstruujeme centrální hřiště na Jižních Svazích.
• Zahájíme odkanalizování Velíkové, Klečůvky a Malenovického podhradí.
• Dokončíme nový územní plán města.
• Budeme se snažit prohlubovat spolupráci a dobré vztahy Městské policie Zlín s Policií ČR. Vše ovšem s vědomím, že MP nemůže nahrazovat práci Policie ČR.
• Pochůzkovou činnost strážníků zaměříme na pravidelnou kontrolu problémových lokalit, ve kterých někdo opakovaně ruší noční klid a ničí soukromý i veřejný majetek.
• Zajistíme potřebnou kapacitu chráněného bydlení pro osoby s mentálním nebo duševním postižením.
• V letech 2011 – 2012 zachováme finanční úroveň dotací na sociální služby a primární podporu rodin.
• Budeme podporovat další rozvoj nabídky mimoškolních, zájmových aktivit, sportovních a vzdělávacích soutěží na základních školách i mateřských školkách, jako důležitý prostředek v úsilí o zdravý vývoj mládeže.
• Budeme podporovat vznik nových vzdělávacích institucí na všech stupních.
• Vyvineme maximální úsilí o zajištění rentability provozu a naplnění funkce Kongresového centra.
• Ve spolupráci se Zlínským krajem budeme podporovat zajištění prostor pro duchovní potřeby pacientů v areálu nemocnice T. Bati.
• Zahájíme přípravu na revitalizaci Památníku T.Bati vypracováním investičního záměru, projektu a institucionální platformy pro získání potřebných finančních prostředků mimo rozpočet města.
• Využijeme všech zdrojů k zajištění výstavby nových bytových jednotek ve standardu bydlení pro méně náročnou klientelu.
• Podpoříme provoz všech zařízení, která trvale slouží k propagaci Zlína, jeho historie i současnosti.
• Posílíme pravomoci místních částí a zvýšíme jejich ekonomickou podporu.
• V průběhu volebního období přispěje město Zlín k řešení konkrétních problémů v místních částech ve výši 3 mil. Kč v každé místní části.
• Podpoříme kulturní a vzdělávací aktivity našich seniorů. Podpoříme vznik nových klubů seniorů.
• Zaměříme se na regeneraci městské zeleně, zejména na revitalizaci parů včetně dětských hřišť.

Radní nezapomínají ani na opice

Radní v budoucích letech i nadále hodlají pracovat na rozvoji Zoo Zlín, která dlouhodobě napomáhá propagaci města i celého regionu. V kategorii životní prostředí a zdravý životní styl tak koalice vyčlenila místo pro jeden z nejkonkrétnějších slibů, kterým má být zahájení rekonstrukce pavilonu opic ve zlínské zoo.

„Máme motivaci tu po sobě něco zanechat,“ odůvodnil záměr druhý náměstek primátora Aleš Dufek. Tento krok tak má napomoci především zvýšení atraktivity zoo pro případné návštěvníky.

„Pavilon opic je umístěn hned vedle zámku. Jedná se o jeden z nejstarších funkčních objektů v zoo, jehož stáří je zhruba 50 či 60 let, čili by si rekonstrukci rozhodně zasloužil,“ vysvětlil Dufek. Nepřítelem by však mohl být v tomto případě samozřejmě čas. „Nemůžeme zaručit, že rekonstrukci pavilonu dokončíme do konce našeho volebního období. Rozhodně ji však zahájíme. Abychom to stihli, tak chceme letos zpracovat projektovou dokumentaci,“ uzavřel Dufek.

Autor: Stanislav Janalík

7.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Podchod  na Náměstí práce ve Zlíně.
34

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Kodaň převyšuje soupeře v držení míče i v počtu střel, upozorňuje Páník

S moldavským Tiraspolem hráli v evropské premiéře bez branek, v Moskvě proti Lokomotivu jednoznačně prohráli a teď přichází na řadu třetí silný soupeř a další náročná zkouška z vysoké školy fotbalu.

Nejsem zákeřný, hájí se po drsném zákroku vůdce Veselý. Vyfasoval trest

Tři zápasy nepodmíněně. To je trest udělený disciplinární komisí pro kapitána hokejistů Aukro Berani Zlín Ondřeje Veselého za drsný zákrok kolenem na vítkovického útočníka Rostislava Deje z úterního utkání 14. kola extraligy. Slovenský forvard včera odpoledne podstoupil vyšetření, které však podle prvních zpráv z ostravského klubu bude vážnějšího a dlouhodobějšího charakteru.

Za Fryštákem bourala dvě auta, posádky včetně dětí vyvázly bez zranění

Zpočátku poměrně vážně vyhlížející srážku dvou osobních aut řešili ve středu po desáté hodině dopoledne hasiči, policisté a zdravotníci nedaleko Fryštáku ve směru na Holešov.

Měli zpronevěřit evropské dotace, za to můžou dostat i tři roky vězení

Že nesrovnalosti a drobné podvody v souvislosti s evropskými dotacemi nejsou žádná legrace, poznala osmapadesátiletá bývalá radní Bojkovic a exředitelka Sociálních služeb města Bojkovice Š. V. Soud ji viní z poškození finančních zájmů Evropské unie, kdy jako zástupkyně sociálních služeb měla čerpat dotace - dodat fiktivní dodací listy za ubytování a vyúčtování pracovních cest.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení