"I když jsou Dušičky až příští týden, už o tomto víkendu plánujeme posílení dopravy na vybraných linkách,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. Upřesnil, že se jedná o spoj číslo 31, který vede k Lesnímu hřbitovu a zpět.

Od pondělí pak budou na této trase jezdit mezi devátou a sedmnáctou hodinou kromě pravidelných spojů ještě posilové. Ty by měly vyjíždět vždy s minutovým předstihem. Výjimku tvoří 28. říjen a 1. až 2. listopad.

"V těchto dnech budou mimořádné spoje odjíždět přibližně v polovině intervalu mezi těmi pravidelnými, a to již od osmé hodiny ranní,“ dodal Nosálek. Zároveň také sdělil, že speciální jízdní řády budou vyvěšeny na zastávkách a budou dostupné i na internetových stránkách dopravního podniku.

Zaparkovat možná nebude jednoduché

Zástupci Pohřebnictví Zlín návštěvníkům hřbitovů doporučují, aby k dopravě používali ve větší míře městské hromadné dopravy nebo si udělali procházku pěšky. „Parkoviště u žádného ze hřbitovů, které spravujeme, nemá takovou kapacitu, aby stačila v období, kdy se slaví Dušičky,“ zdůraznil ředitel.

Pohřebnictví Zlín Milan Macura. Podle něj se může lidem, kteří na hřbitov přijedou autem, stát, že budou muset třeba i deset až patnáct minut čekat, než se pro ně najde nějaké volné místo k zaparkování. "Zároveň prosíme motorizované návštěvníky hřbitova o vzájemnou toleranci a dodržování dopravních předpisů,“ dodal Macura.

Na průjezdnost komunikace a pořádek u Lesního hřbitova by měla také v době největšího náporu návštěvníků dohlížet městská i státní policie.

Hana Minaříková