Promítání populárních večerníčků, například Pohádky ovčí babičky nebo Krtkova dobrodružství tak už mohli zhlédnout diváci v Kroměříži a v Tlumačově. Na nádraží Zlín – střed přijede zítra v 9.30 hodin.

„Ve Zlíně zastaví vlak hned dvakrát. Nejen tuto neděli, ale také v pátek na Den dětí,“ uvedla Helena Hudečková z tiskového servisu festivalu. Dodala, že od úterý do čtvrtka bude k dispozici návštěvníkům v Horní Lidči na Vsetínsku. „Putování ukončí za týden v sobotu na nádraží ve Vizovicích,“ konstatovala Hudečková.

Kinovůz je bývalý zavazadlový vůz, který je upravený jako pojízdný kinosál pro šedesát diváků. Vybavený je digitální promítací technikou včetně nového kvalitního ozvučení.

Stejně lákavá jako vlakový interiér je i programová nabídka. Ta přináší nejen večerníčkovou klasiku, ale také celovečerní pohádky. Celkem v kinematovlaku promítneme jednatřicet titulů,“ upřesnila Hudečková s tím, že dopolední promítání jsou určena pro školy, odpolední jsou pak volně přístupná veřejnosti.

Kinematovlak, který letos zastavuje na čtyřiadvaceti místech v České republice, vyrazil na cestu už 27. dubna z Jičína.
Promítat se v něm bude většinou od 8 do 16.30 hodin s polední přestávkou od 12.30 do 13 hodin. V neděli, v úterý a v sobotu začne projekce až po deváté hodině.