Začít by se mělo stavět na přelomu července a srpna. Už teď ale přípravu projektu městu zpestřil nečekaný problém. „Z meziskládky pískovcového kamene určeného mimo jiné i pro ekopark začaly mizet menší kusy balvanů,“ osvětlil vedoucí investičního odboru města Radek Bařinka.

Radnice proto přivolala ke spolupráci i policii. „Prý už mají stopu, ke které jim dopomohly i informace občanů,“ sdělil Bařinka. Sám je prý zvědavý, jak obstojí v očích vandalů ekopark, který je v odlehlejší části města.

„Bude tam například vyřezávaná socha, kterou vybereme na začátku července na tradiční akci pro místní umělce nazvané Kumštování. Pokud ji bude někdo chtít poškodit, poškodí ji,“ je skeptický Radek Bařinka. „Je prostě potřeba, aby si lidé všímali, co druzí dělají,“ nabídl řešení.

Ekopark je v předstartovní fázi. „Momentálně připravujeme veřejnou soutěž a k samotné stavbě by mělo dojít na přelomu července a srpna. Ukončení závisí i na vegetačním období různých rostlin, je možné, že něco se bude vysazovat až na podzim,“ sdělil vedoucí investičního odboru města Radek Bařinka. Celý projekt vyjde na 1,4 milionu korun, z nichž 300 tisíc půjde z kapsy města.