Pro svůj v pořadí už stopadesátýosmý pohár si přijel uplynulou sobotu do Slušovic, kde se v tamním dostihovém areálu konal Klusácký dostihový den.

„Klobouk dolů před organizátory. Závodiště připravili perfektně. Pro nás jezdce jsou tu výborné podmínky, na které nejsme zvyklí ani z Prahy. S takovou výbornou připraveností jsem se snad ještě nesetkal,“ pochvaloval si pro Deník organizaci Novák.

Na sobotních slušovických dostizích startovala trojice jeho francouzských klusáků.

„Do cíle dorazili jako první, třetí a čtvrtý. Já jsem byl bohužel až ten poslední ze tří. S mým koněm zvítězila amatérka Lenka Bernátová,“ vysvětlil jezdec a trenér v jedné osobě, který má nedaleko Putimy vlastní tréninkové středisko.

Bedřich Novák začal závodit v roce 1995, po získání amatérské licence. Nyní je jedním z největších majitelů dostihových klusáků v Česku. „Koně jsem měl vždycky rád. Chodil jsem se i s rodiči dívat na dostihy do Chuchle. Původem jsem totiž Pražák,“ zavzpomínal na počátky koňařské vášně.

Dostihových startů zažil po celé Evropě bezpočet. Jako na největší úspěch vzpomíná na ten z roku 2001, kdy skončil na mistrovství Evropy amatérů na čtvrtém místě. „Doma mám hodně pohárů, že bych si mohl otevřít výstavku. Prozatím je ale schovávám ve své kanceláři,“ doplnil Novák.