Jednou z největších investic města pro letošní rok by podle místostarosty Valašských Klobouk Karla Šomana měla být výstavba podnikatelského inkubátoru, který by měl vyrůst v ulici Zákostelí, a propojit tak centrum města s farním kostelem.

„Jedná se o investici v hodnotě asi 40 milionů korun, převážná část peněz by měla jít z evropských fondů,“ vysvětlil Šoman. Kancelářské prostory o rozloze asi 300 metrů čtverečních budou určeny pro začínající i stávající podnikatele. „Zároveň by tato zatím nevyužitá plocha měla sloužit jako pěší a odpočinková zóna,“ doplnil místostarosta.

V nejbližší době se na výrazné změny v okolí svých domů mohou těšit obyvatelé sídliště Palackého, kde chce město co nejdříve opravit chodníky, vybudovat nová parkovací místa a vysadit novou zeleň v hodnotě necelých deseti milionů korun. „V letošním roce budeme usilovat i o dokončení opravy silničního průtahu Lipinou, kde bychom rádi společně s krajským úřadem vybudovali i v druhé části obce nové chodníky a zároveň položili nový koberec,“ informoval místostarosta.

V novém roce bude valašskokloboucká radnice i nadále usilovat o modernizaci lyžařského areálu. Letos se budou radní snažit získat stavební povolení. Pokud vše půjde dobře, podle místostarosty Karla Šomana by se nový vlek mohl rozjet už v zimě 2009.

Valašské Klobouky chtějí letos také více investovat do bezpečnosti obyvatel. „Rozjíždíme projekt s názvem Bezpečné město, který spočívá v instalaci bezpečnostních kamer a orientačních radarů na hlavním průtahu městem,“ informoval Šoman.

Také příznivci sportu si v létě přijdou na své. Kromě tradičního turnaje v plážovém volejbalu se mohou těšit sportovci na Evropský týden horské cyklistiky, v rámci něhož se ve městě na začátku prázdnin pojede finále Valašského poháru mládeže v horské cyklistice.

„Ani letos však nebudou chybět tradiční kulturní akce, jako je Valašské kumštování, Setkání muzikantů v Bílých Karpatech nebo Valašský mikulášský jarmek,“ ubezpečil vedoucí kulturního a vzdělávacího střediska Jaroslav Baloušek.

Hana Trčková