V centru Valašských Klobouk budou zřízené zóny zákazu parkování a pro osobní auta i autobusy bude fungovat systém odstavných parkovišť. Přespolní návštěvníci mohou využít hromadnou dopravu a přicestovat do Klobouk speciálními autobusy Mikulášského expresu nebo posílenými vlakovými spoji.

Z Valašského Meziříčí je letos také vypravován historický vlak tažený parní lokomotivou.

Valašský mikulášský jarmek ve Valašských Kloboukách v roce 2019
Oblíbený valašský mikulášský jarmek slaví třicáté výročí. Klobouky budou plné

„Parkování bude obtížnější, protože hlavní parkoviště na Masarykově náměstí bude v sobotu dějištěm tradičního jarmekového programu. Řidiči by proto měli počítat s tím, že je bude pořadatelská služba navigovat na odstavná parkoviště. Aby byla zachována průjezdnost hlavních tahů, budou v centru platit zóny zákazu parkování. Týkat se budou Masarykova náměstí a ulic Československé armády, Dobrovského, Komenského, Sbořisko a Brumovská. Děkujeme řidičům za respektování značek a ohleduplnost,“ vzkázal místostarosta Jaroslav Baloušek.

Mikulášský expres bude svážet návštěvníky z okolí

Ideálním řešením pro přespolní návštěvníky je přijet na jarmek autobusy Mikulášského expresu. Jeho mimořádné spoje pojedou ze Slavičína, Sidonie, Brumova-Bylnice, Nedašovy Lhoty, Valašské Senice, Lačnova, Drnovic, Újezda, Dolní Lhoty i ze Zlína.

Do ulic Zlína vyjel vánočně vyzdobený trolejbus. Potkáte jej i v Otrokovicích; listopad 2023
Do ulic Zlína vyjel vánočně vyzdobený trolejbus. Potkáte jej i v Otrokovicích

Nástupní i výstupní zastávky Mikulášského expresu budou umístěné na Masarykově náměstí, naproti hotelu Alfacentrum. Z těchto náhradních stanovišť také pojedou pravidelné autobusové linky.

Parní vlak z Valašského Meziříčí

Když se návštěvníci rozhodnou cestovat vlakem, bude jim vedle parního vlaku k dispozici také řada posílených spojů od Valašského Meziříčí i od Starého města u Uherského Hradiště.

Mapa parkovišť a jízdní řády Mikulášského expresu, parního vlaku i posílených vlakových spojů jsou k dispozici na webu Valašského mikulášského jarmeku.

Na svahu ve Zlíně se začalo 29.listopadu zasněžovat. Zimní sezona by mohla do Vánoc odstartovat.
Děla spustila ve středu sněhovou kanonádu. Zlínský ledovec už se pokrývá sněhem

Vánoce banner 610x303Vánoce banner 610x303Zdroj: Redakce