Rekonstrukce areálu z padesátých let patří podle ředitele podniku Lubomíra Trachtulce k největším investicím od roku 2000. „Významné je zkvalitnění vody. Po zahřátí byla voda občas cítit. Při používání chlordioxidu však není poznat vůbec nic,“ vysvětlil novou technologii Trachtulec. Vyšší kvalitě vody podle něj přispívá i to, že se nyní mísí dodávky z Kněžpole a Ostrožské Nové Vsi, což snižuje obsah sirnatů.

Na nové zařízení se včera přišli podívat i starostové okolních obcí a měst. „Co se týká vydatnosti zdrojů pitné vody, na dalších dvacet až třicet let jsou dostatečné. Problémy ale mohou být s kvalitou. Právě proto je třeba investovat do technologií úpravy vody,“ poznamenal hradišťský starosta Libor Karásek.
Více než 15 miliony korun na rekonstrukci zafinancovala dotace a přes 25 milionů pokryla bez〜úročná půjčka. Podnik, který vlastní obce, ze svého zaplatil 21 milionů korun.

Po novém roce však na odběratele na Slovácku čeká zdražení vody. Na jeho výši se podepíše i změna DPH z 5 na 9 procent. Mělo by se pohybovat do desíti procent.