Luhačovičtí znají po čtvrtečním zasedání zastupitelstva směřování radnice. Detaily k podpoře kolonádních koncertů však ne

Koaliční partneři ČSSD, ODS, KDU-ČSL i TOP 09 nakonec těsnou většinou programové prohlášení prosadili. Naznačili tak budoucí směřování luhačovické radnice. „V podstatě je to průřez volebních slibů a programů jednotlivých vládnoucích stran. Celkem má jedenáct bodů,“ přiblížil starosta Luhačovic František Hubáček (ODS). Samozřejmostí je podle něj především spolupráce se Zlínským krajem, snaha o maximální využití fondů Evropské unie, podpora lázeňství, cestovního ruchu a další součásti programu.

Informovanost bude, chválí si zastupitel

Spokojen byl také nováček na radnici TOP 09. „Mohu říct, že je v programu zastoupeno vše. Klíčový je pro nás bod devět, v němž je zaneseno právě zajištění informovanosti obyvatel o činnosti samosprávných orgánů města a městského úřadu, o které jsme usilovali,“ potěšilo Mariana Ležáka.
Mimo to byly schváleny obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích a o systému komunitního kompostování.

Odlišná situace však nastala při schvalování grantů. Jisté pozdvižení vyvolalo především zamítnutí grantu pro Lázně Luhačovice na organizaci tradičních kolonádních koncertů, na nichž se i v minulosti město podílelo – například vloni sto padesáti tisíci korunami. Ze tří letošních navrhovaných částek 230 tisíc, 150 tisíc a 100 tisíc korun nakonec neprošla ani jedna. Následně Roman Lebloch (ČSSD) navrhl ještě částku 130 tisíc korun, ale ani ta patřičnou podporu nezískala. Kritickou se ukázala především neúčast pěti zastupitelů.

„Bylo nás málo, ale určitě v této věci budeme jednat na dalším zasedání. Já osobně si myslím, že se zastupitelé přikloní k 150 tisícům korun pro Lázně Luhačovice,“ mínil Hubáček s tím, že se nejedná jen o podporu této společnosti, ale o podporu kultury ve městě vůbec.

Marian Ležák konstatoval, že u těchto grantů je to na širší debatu. „Je pravdou, že v současnosti máme celková úsporná opatření, netýkající se jen kultury, a proto je třeba diskutovat o podobných záležitostech více do hloubky. Rozhodně však nehodláme omezovat kulturu ve městě,“ podotkl.
Mluvčí společnosti Lázně Luhačovice Jiří Dědek se včera k této věci nemohl adekvátně vyjádřit, protože nebyl na zasedání přítomen.

„Obecně se ale jedná o podporu kultury v Luhačovicích nejen pro naše hosty, ale také hosty dalších společností i místní občany. Budeme tedy čekat na konečné rozhodnutí,“ zareagoval. Desátého března, kdy je na plánu další zasedání zastupitelstva, tak bude rozhodnuto nejen o tolik očekávaném rozpočtu města Luhačovice, ale také o podpoře tradiční kulturní akce ve městě.