Perné léto zažívají obyvatelé Otrokovic, Kvítkovic, Tlumačova i Napajedel. Oprava otrokovického nadjezdu v ulici Nadjezd, výstavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic a s tím související uzavření malenovické, kvítkovické a pohořelické staré cesty vedoucí do Napajedel a Pohořelic. To jsou důvody, proč doprava zejména v otrokovickém uzlu kolabuje. Práce mají přitom končit až v září.

„Jela jsem z Barumu na křižovatku nejméně patnáct minut, nedá se to nikde zkrátit. Pár lidí projelo parkovištěm Lidlu, ale vybírali tam strážníci,“ popisovala situaci na kvítkovické křižovatce Věra Marková.

O moc lehčí to nemají ani obyvatelé Napajedel, kteří hlavně do práce jezdili po nyní opravovaných cestách a vyhýbali se provozu na hlavní silnici I/55.

„Ta je teď zasekaná oběma směry. Ráno jsem tam viděl i cyklisty. Je to hrozné, protože nemají kam uhnout, je jen otázka času, kdy tam dojde k nějaké kolizi,“ myslí si Zdeněk Vyorálek.

„Malenovická a kvítkovická komunikace jsou uzavřeny na krátkou dobu v řádech několika dnů z důvodu přeložek inženýrských sítí v souvislosti s výstavbou obchvatu Otrokovic,“ vysvětlil za investora stavby ŘSD, ředitel Karel Chudárek.

Stará pohořelická cesta bude ze stejného důvodu uzavřena do příštího roku.

„Žádáme řidiče i cestující o trpělivost, dodržování dopravního značení i o zvýšenou opatrnost,“ uvedla za otrokovickou radnici mluvčí Romana Stehlíková. Doplnila, že řidiči by se měli držet vyznačeného objízdného značení.

„Tento týden je situace již o něco lepší,minulý týden to však bylo o poznání horší. Linky nabíraly zpoždění i desítky minut. Na pomoc musela být vyslána státní policie, která řídila provoz a umožnila průjezd vozidel MHD,“ popisoval situaci i mluvčí Dopravní společnosti Zlín Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota. Podle něj musela společnost v souvislosti s kolonami a složitým provozem přijmout opatření.

„DSZO se cestujícím za zpoždění omlouvá, vlastními opatřeními se jej snažíme eliminovat, ale na zbrzdění provozu a kolony DSZO doplácí,“ uvedl Vojtěch Cekota. Podle něj v kritických momentech byly linky posíleny o další spoje.