Co se týká historie, tak obec Tečovice letos slaví 880 let od první písemné zmínky o ní.

Vedení obce se daří čerpat národní i evropské dotace, například i díky nim jsou zde nově vybudované chodníky a opraven průtah obcí se silnicí III.třídy. Konečně se podařilo prosadit to, aby zde byly vybudovány dva přechody pro chodce, jedno místo pro přecházení a také byly vybudovány dva zastávkové zálivy pro autobusy MHD. Ostatně, doprava v Tečovicích je jedním z bolavých míst, které zde místní trápí.

„Dopravy v Tečovicích jen přibývá, Máme problém s tím, že páteřní komunikace v obci je tranzitní,“ vysvětluje starosta Tečovic Jaromír Doležal.

Podle něj si navíc zkracují řidiči jedoucí ze Zlína směrem na Otrokovice a do Holešova cestu po místní komunikaci směrem od Louk, která vede v těsné blízkosti domů, doslova pod okny jejich obyvatel.

„Jde o naši místní komunikaci, která je v těsné blízkosti domů a je úzká. Podobný problém s dopravou řešíme, když si řidiči se svými vozidly jedoucí do Otrokovic zkracují cestu kolem fotbalového hřiště,“ zlobí Jaromíra Doležala.

Podle něj šlo o původní cyklotrasu, kterou cyklisté i nadále intenzivně využívají k výletům i k cestě do zaměstnání.

„Řekl bych, že si tudy řidiči z celého Zlína zkracují cestu do Otrokovic. Přitom právě v těchto místech je velký pohyb lidí a hlavně dětí. Kromě fotbalového hřiště je zde také tenisový kurt. Hodně lidí tudy jezdí na kole, zastaví se například občerstvit ve sportovním areálu, jehož součástí je i restaurace. Hlavně ale máme tři mládežnické fotbalové týmy a děti se v těchto místech pohybují doslova mezi auty. Musím také zdůraznit, že řidiči zde jezdí velmi rychle,“ vyjmenoval starosta Doležal s tím, že se proto vedení obce rozhodlo tuto trasu zneveřejnit a poté zaslepit.

„Chceme dosáhnout toho, aby zde byly položeny betonové zábrany tak, aby touto komunikací již vozidla nemohla projíždět,“ představil Jaromír Doležal.

Na druhou stranu co se týká starostí v dopravě, podařilo se vedení obce jiné zase odstranit. Řeč je o nových přechodech pro chodce u školy a u obchodu, o které se v Tečovicích dlouhodobě zasazovali.

„Až nyní, kdy jsme vybudovali chodníky kolem hlavní komunikace, šířka které byla v celé délce sjednocena na 7 metrů, tak se to podařilo,“ usmál se Jaromír Doležal s tím, že tímto dojde ke zvýšení bezpečnosti v dopravě pro občany Tečovic.

„Komunikaci jsme začali rekonstruovat loni v červenci, dílo bylo dokončeno letos v květnu. Co se týká přechodů pro chodce, jsou dokonale nasvětleny, nyní již zbývá realizovat vodorovné dopravní značení,“ těší tečovského starostu.