Zvíře vydechlo rukou svého chovatele, který jej podřízl při cestě do svatostánku. Vskutku netradičního uvítání se tak dostalo pětatřicetiletému slovenskému knězi Milanu Rumanovi, jenž působí na Kopanicích teprve od poloviny července.

„Byla to zvláštní situace. Po mši svaté, kterou jsem sloužil v místním kostelíku Panny Marie Kopanické, zrovna když jsem z něj vycházel, se ke mně přihnal chlapík celý od krve. Docela mě to vylekalo. Po chvíli už mi ale bylo jasné, že jde o místního věřícího Otu Doležala. Ten mi přišel vysvětlit, co se vlastně přihodilo,“ uvedl duchovní.

Vše se odehrálo ve chvíli, kdy Doležal kráčel na sváteční mši do kostelíka, který je od jeho obydlí vzdálen pouhých několik desítek metrů. „Když jsem procházel kolem svého výběhu pro dobytek, neunikl mé pozornosti býk, který se dusil a slintal. Sežral jablko a to mu zaskočilo, mlel z posledního, a tak jsem jej musel podříznout. Skončil jsem zrovna, když lidé vycházeli z kostelíku,“ popsal kritickou situaci chovatel.

Mladý kněz se nyní nad historkou už jen usmívá, i když přiznal, že mu bylo zvířete líto. „Na Kopanicích se mi líbí. Jenom netuším, jaké zážitky s dobytkem mi přichystali věřící v dalších obcích, kde mám také sloužit mše,“ poznamenal Ruman s úsměvem.