„V případě Statutárního města Zlín doposud oznámilo 12 pracovníků z celkového počtu 691 pracovníků, které zaměstnává, že mají pozitivní test na COVID-19, “ sdělil Deníku mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Pokud podle něj zaměstnanec oznámí, že má pozitivní test, informuje magistrát jeho kolegu, případně kolegy, kteří s ním sdílejí kancelář o této skutečnosti a požádá je, aby kontaktovali své osobní lékaře a postupovali podle jejich pokynů.

„Zpravidla je jim vystavena karanténa a jsou odesláni na test. Již realizovaná hygienická opatření jsou pak doplněna o dezinfekci kanceláře bezchlórovou dezinfekcí povrchů mlžením,“ dodal Tomáš Melzer.

Nákaza koronavirem se nevyhnula ani městskému úřadu v Kroměříži. Kvůli karanténě městský úřad omezil provoz stavebního úřadu, konkrétně jeho oddělení územního rozhodování a stavebního řádu.

„Žádáme občany, aby své návštěvy odložili a na úřad chodili vyřizovat pouze nezbytné úkony související se stavebním řízením,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Stavební úřad je také nucen odkládat některá plánovaná jednání či prohlídky staveb. Městský úřad kvůli nákaze koronavirem či nařízené karanténě provoz jiných odborů zatím omezovat nemusel.

„V současné době jde jen o jednotky osob, které se nakazily nebo musely do karantény. Provoz úřadu je zajištěn,“ doplnila tajemnice městského úřadu Veronika Škrabalová.

Pro příchozí je podle ní u vstupu do budov připravena desinfekce, dovnitř nemohou bez ochrany úst a nosu.

„Úřad je v souladu s opatřením vlády pro veřejnost otevřen dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu, a to vždy jen na pět hodin,“ doplnila Škrabalová.

Na Městském úřadu v Uherském Hradišti mají ke středě 14. října nahlášeno v pracovní neschopnosti podle radničního mluvčího Jana Pášmy celkem pět zaměstnanců s potvrzenou diagnózou COVID-19.

„Na žádném z odborů městského úřadu jsme zatím nemuseli přijímat taková opatření, která by měla vliv na jejich provozuschopnost,“ poznamenal Jan Pášma.

Reakce z Městského úřadu ve Vsetíně ani po dvou dnech a urgencích redaktora bohužel nedorazila.