„Státní podnik Povodí Moravy se rozhodl aktivněji přispět k čistému okolí potoků a řek. Zakládáme proto novou tradici pravidelného čištění břehů. Společně s ochránci přírody, školami nebo zástupci různých zájmových sdružení se chystají i samotní zaměstnanci Povodí Moravy vyčistit desítky kilometrů břehů v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském kraji a na Vysočině," popsala akci Gabriela Tomíčková, mluvčí Povodí Moravy.

Akce začně ve čtvrtek 
27. března a pokračovat bude v následujících dvou sobotních termínech.

„Péče o vodu a vodní toky sice patří k naší každodenní činnosti, nicméně stále hledáme další možnosti, jak ukázat, že starat se o přírodu má smysl," sdělil k této akci generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.

Povodí Moravy tuto akci podpoří také materiálně. Všem účastníkům rozdá pracovní pomůcky, tedy pytle na odpadky a rukavice, a dále se postará o odvoz sesbíraného odpadu.

„Zajistíme občerstvení a školám můžeme jako poděkování nabídnout zdarma exkurzi na některém ze svých vodních děl," doplnila mluvčí podniku.

Na Zlínsku se bude čistit Fryštácký potok, a to od soutoku s Dřevnicí po most na Vršavě. Samotnou Dřevnici plánují dobrovolníci čistit od mostu u Čepkova až po jez ve Zlíně-Přílukách.

Vyčištěné břehy má mít i Trnávka mezi Trnavou a Slušovicemi. V Napajedlích se zase budou čistit břehy slepých ramen Moravy.