Letošní letní období si pochvalují například na koupališti v Brumově-Bylnici.

„Celkem jsme měli návštěvnost čtrnáct a půl tisíce lidí, což je o třetinu více než v loňském roce. Zvýšil se zájem především ze strany obyvatel ze Slovenska,“ sdělil jeden z vedoucích bazénu Rudolf Ritter.

Zabrat jim dal především druhý prázdninový měsíc. Červenec koupací sezoně podle něj příliš nepřál.

Štěrkáč: Dvojnásobná tržba

Stejného názoru je i provozovatel koupaliště v Otrokovicích Karel Skopal ze společnosti Tehos.

„V srpnu bylo počasí mnohem lepší, což se odrazilo i v návštěvnosti městského koupaliště. Celkově však tržba byla srovnatelná s loňskem,“ sdělil ředitel společnosti.

Naopak v rekreační oblasti Štěrkáč zaznamenala firma Tehos oproti loňskému létu dvojnásobnou tržbu.

„Důvodem je i nový tobogan, který je plavcům k dispozici. Byl tam sice už loni, ale tehdy na něj lidé ještě nebyli zvyklí,“ doplnil Skopal.

Brány městského koupaliště se již sice uzavřely, ale ve vodní nádrži se lidé stále ještě mohou bezplatně okoupat.

Na počet návštěvníků si letos nemohli stěžovat ani v obci Štítná nad Vláří.

„Od poloviny července do konce srpna areál navštívilo přes tři a půl tisíce dětí a více než dva tisíce dospělých, což je o několik set více než vloni,“ potvrdil správce tamního bazénu Václav Hrnčiřík. Dodal, že mezi příchozími byla spousta lidí z okolních vesnic a měst.

„Sezonu jsme už zakončili poslední víkend v srpnu turnajem v plážovém volejbale,“ dodal správce.

Valašské Klobouky: Jen průměr

Pouze průměrnou návštěvnost pak zaznamenali ve Valašských Kloboukách.

„Otevřeli jsme první den prázdnin, zavřeli s jejich koncem, protože jakmile se jednou ochladí, už je to poznat na teplotě vody i počtu lidí. Máme totiž klasický betonový bazén bez vyhřívání. Největší návštěvnost letos byla asi čtyři sta lidí, před dvěma lety jsme jich za den měli i sedm set,“ řekl správce Jaroslav Maňas.

I když venkovní teploty den ode dne klesají, lidé se mají ještě stále možnost okoupat ve vyhřívaném bazénu ve Zlíně-Kostelci, kde se teplota vody pohybuje kolem osmadvaceti stupňů. Sezónu tam ukončí až 30. září.

Hana Trčková