Celou plovárnu pak navíc od letošního roku neprovozuje Nohejbalový klub Bajda, ale kroměřížská radnice. A ta se prozatím do nějakých větších oprav nehodlá pouštět.
„Změna provozovatele se zatím neprojeví na stávajícím technickém stavu koupaliště, i když některé části, jako je například brouzdaliště, by potřebovaly generálku,“ potvrdil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.
Na vině jsou problémy s pozemky pod koupalištěm, které městu nepatří. „Jsou natolik drahé, že si jejich odkup nyní nemůžeme dovolit,“ vysvětlil starosta Kroměříže Miloš Malý. Brouzdaliště podle hygieniků ještě loni nesplňovalo předepsané normy, radnice však s jejich souhlasem atrakci zprovoznila.
A to pod podmínkou, že v něm pracovníci budou pravidelně měnit vodu a odpad bude napojen na kanalizaci. A stejný systém fungování brouzdaliště chystají v Kroměříži i pro letošek.
„Pokud bude odpad opět napojen na kanalizaci, brouzdaliště tím splní platné požadavky,“ potvrdila Deníku také Lenka Zapletalová z Okresní hygienické stanice v Kroměříži.
Možnost otevření celého areálu vítá i správce plovárny Zdeněk Kříž. „Jsem samozřejmě rád, že pojede všechno. Ale řešení na dlouho to není. Nemáme tu žádné atrakce, lidé si proto raději zajedou na koupaliště třeba do Chropyně,“ povzdechl si Kříž.
Důvodem proč Bajda změnila majitele, byly finanční záležitosti. „Nohejbalový klub podal v prosinci žádost o dofinancování provozu koupaliště za rok 2008, protože nemá dostatek prostředků, aby mohl provoz sám zajistit. Bylo nutné najít způsob vypořádání a navrhnout řešení pro letošek,“ vysvětlil kroměřížský starosta Miloš Malý.
Nakonec radní dospěli ke zmíněnému řešení: převzít plovárnu pod město, respektive pod Správu majetku města Kroměříže. Prvním krokem převodu je nabytí stavby technického vybavení z majetku Nohejbalového klubu Bajda do majetku města, a to za smluvní cenu ve výši sedm set tisíc korun. „Uvedená částka přitom bude sloužit na dofinancování provozu koupaliště za uplynulý rok,“ poznamenal starosta. Teď město tím pádem vlastní některé budovy v areálu.