S prázdninami se ovšem neuzavřela zdaleka všechna zařízení: v některých obcích si lidé koupání mohou užívat ještě v těchto dnech. „Otevřeno ještě máme, ale jakmile začne pršet, tak už definitivně zavřeme. Tuším, že víkend už nepřežijeme,“ informoval s úsměvem například Jaroslav Rosypal, správce hulínského koupaliště, kde jsou doposud s návštěvností spokojeni. „Ze začátku byla sezona špatná, ale pak se to v srpnu zlepšilo,“ dodal Rosypal.

Stejný názor sdílejí také v Holešově, kde však už mají od druhého zářijového dne pro letošek zavřeno. „Na hodnocení po ekonomické stránce je brzy, ale mohu říct, že letos jsme měli návštěvnost vyšší než vloni. Tehdy se dalo koupat jen v červenci, další měsíc ne. Ale teď bylo v srpnu zhruba dvacet koupacích dnů,“ pochvaluje si tamní provozovatel Tomáš Svoboda.

Jenže třeba z Koryčan znějí hlasy právě opačné: návštěvnost prý letos nestála za nic, stejně tak počasí. „Loni byly tržby takřka nulové, návštěvnost dvacet tisíc lidí. Letos to ale bylo ještě o padesát procent horší. Sezona byla hodně ztrátová, přišlo necelých devět tisíc lidí,“ povzdechl si ve čtvrtek Alexandr Vinklar, provozovatel koryčanské plovárny, kde budou mít otevřeno ještě přes tento víkend.

Provoz tam zahájili 15. května a až do srpna byli doslova zoufalí. „Poslední prázdninový měsíc to trošku vylepšil, ale za moc to ani tak nestojí,“ podotkl Vinklar.

Možnost zajít na plovárnu se lidem nabízí mimo jiné ještě na Rusavě. „Plánujeme, že bude otevřeno i příští týden, záleží ale na počasí,“ řekla rusavská místostarostka Dana Gajdošová.