„Na jeho provoz už byla v minulosti hygienou udělena výjimka, ta ale vypršela s koncem minulého roku,“ přiblížil místostarosta Vizovic Jaroslav Burkart. Už dříve podle něj existoval projekt na opravu areálu.

„Nejprve jsme ale chtěli získat koupaliště do vlastnictví města, abychom nedávali veřejné peníze do soukromého majetku,“ uvedl Burkart. Problémem podle něj byla špatná domluva se zdejší Tělovýchovnou jednotou Sokol, které koupaliště patřilo.

„Letos na jaře se nám konečně podařilo pro město areál za 1,7 milionu korun odkoupit. Na světě je už i nový projekt na jeho modernizaci, na což se teď snažíme sehnat peníze,“ vysvětlil Burkart.

Většinu z potřebných třiceti milionů korun chce město sehnat z Regionálního operačního programu. „Pokud se to podaří, mohlo by se už na jaře začít stavět. Koupaliště by pak mohlo být otevřeno už příští sezonu, což ale zatím považuji za pohádkový scénář,“ dodal místostarosta.

Za koupáním se tak podle něj budou muset Vizovičtí vydat třeba do Zlína, Všeminy nebo Luhačovic. Problém, jak umožnit Dětem přesto koupání přímo ve městě, se podařilo vyřešit dětskému domovu ve vizovické Chrastěšovské ulici. „Domluvili jsme se naštěstí s místním rekreačním střediskem Revika, kde je také bazén. Dovolili nám tam s dětmi toto léto bezplatně chodit,“ uvedla zástupkyně ředitele domova Svatava Poláchová.

„Naše koupaliště je ale jinak pouze pro ubytované hosty. Jde o výjimku, kterou jsme chtěli pomoci znevýhodněným dětem,“ upozornila však jednatelka střediska Iveta Kadlčková.