„Myslím si, že by dům mělo město odkoupit. Třeba kino bývalo tam, kde je teď cukrárna. Uvítám jeho opravu,“ řekla Deníku Marie Šmiková.

Nabídku odkoupení budovy od současných majitelů získala otrokovická radnice nedávno. Odhadní cena objektu je 50 milionů korun.

„Nějaká jednání už proběhla a budou pokračovat. Město ustanovilo pracovní skupinu sestavenou ze zastupitelů města. Ta nyní shromažďuje podklady pro případné další kroky radnice týkající se odkupu nemovitosti,“ informovala mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Zatím jej tak definitivně ještě neodmítla, více informací však k tomu odmítá poskytnout.

„Už tak za dva či tři týdny bychom v tom mohli mít o něco více jasno, nepadne ale ještě žádné definitivní rozhodnutí. Tedy zda nemovitost koupíme, či odkup odmítneme. Nyní musíme o všem informovat zastupitele,“ konstatoval místostarosta města Jiří Veselý.

Jednatel a většinový vlastník Společenského domu Jiří Mikoška ovšem nastínil, že má nepodloženou informaci, která zřejmě mnoho lidí zarmoutí.

„Město údajně není v situaci, kdy by objekt mohlo koupit,“ konstatoval.

Zhruba dva měsíce také nemá od otrokovické radnice žádnou zpětnou vazbu, tedy od té doby, co městu na stole přistála nabídka odkupu.

To se nemělo stát, že dopadl takto zchátrale

Mrzí to například Jarmilu Ovčáčkovou, která se do Otrokovic přistěhovala před několika desítkami let.

„Když se na něj podívám a vzpomenu si, jak v minulosti zářil, je mi smutno. Společenský dům je mou srdeční záležitostí. To se nemělo stát, že dopadl takto zchátrale. Město ho mělo mít od počátku ve svých rukou. Budova dříve opravdu žila, konávaly se tam dožínky, v kavárně různé akce, plesy. Až jsme nestíhali,“ zavzpomínala Jarmila Ovčáčková. Pracovala tam jako obsluha v restauraci, kavárně či cukrárně.

Objekt byl postavený v roce 1936 firmou Baťa, nyní se tam nachází hotel s gastronomií, pivnice, cukrárna, Tip sport bar, obchody a ubytovna s kapacitou asi 200 lůžek.