Pětatřicetiletý muž se půlhodinu po poledni pokusil odcizit tři láhve irské whisky v celkové hodnotě bezmála 1 500 Kč. Přitom jej však přistihl zaměstnanec ostrahy, a tak místo alkoholu dotyčný z místa odcházel s dvoutisícovou pokutou.

K poslední krádeži starého roku, kterou řešili strážníci MP Zlín, došlo krátce před druhou odpolední. Tentokrát byl přistiženým pachatelem 67letý muž. Pokusil se odcizit vodovodní baterii za necelých 1 200 Kč. Také on opouštěl obchod bez zboží, ale s pokutou.

Skončila akce Advent

Silvestrem také vyvrcholilo bezpečnostní opatření „Advent“, které trvalo od začátku prosince. Častá přítomnost hlídek MP Zlín v místech s vysokým množstvím nakupujících tak zcela jistě přispěla k tomu, že nebyl zaznamenán žádný nárůst krádeží a vloupání do vozidel na parkovištích obchodních center a supermarketů.

K nepřizpůsobivým osobám, které hledaly útočiště před lezavou zimou v nejrůznějších vytápěných prostorách, vyjížděly hlídky MP Zlín několikrát. Obvyklým problémem těchto jedinců byla totiž nemírná konzumace alkoholu a následné obtěžující projevy vůči svému okolí.

V protialkoholní bylo plno, za odvoz domů napadl strážníka

Osm minut po půl páté ráno na Nový rok vyjížděla hlídka MP Zlín do ulice Sokolská, kde se uprostřed frekventované silnice pohyboval podnapilý muž, který vstupoval před přijíždějící automobily. Strážníci zjistili, že se jedná o 27letého muže se sluchovým postižením.

Orientační vyšetření u něj prokázalo přes 2,2 promile alkoholu v organizmu. U dotyčného se projevovaly v důsledku opilosti změny nálad, při nichž nedokázal kontrolovat své chování.

Za normálních okolností by tak následoval jeho převoz do protialkoholní stanice, kde však bylo během silvestrovské noci plno. Hlídka MP Zlín jej proto převezla do místa bydliště, kde jej chtěla předat do péče jeho otce. Když mu pak jeden ze strážníků objasňoval, co se jeho potomek prováděl, došlo k nečekanému útoku syna na strážníka.

Dotyčný jej zasáhl pěstí do hlavy, načež byl rychle zpacifikován za použití donucovacích prostředků a skončil v poutech. K dalšímu útoku došlo při lékařském vyšetření v sanitním voze, kde zuřivec napadl lékařku zdravotnické záchranné služby. Vyšetřování protiprávního jednání agresivního opilce nyní provádí republiková policie.