„Krajská nemocnice T. Bati se nebude prodávat ani pronajímat,“ slíbil hejtman Čunek na jednání Zastupitelstva Zlínského kraje. Poslední dobou se objevovaly informace i o tom, že kraj chce ztrátovou KNTB přesunout do holešovské zóny.

Poměry ve zdravotnictví ve Zlínském kraji vzbuzují velký zájem veřejnosti i kvůli výběrovým řízením na post primářů v Baťovce. Například podle krajského radního Ivo Valenty vede nyní kraj nemocnici jako fabriku a Jiří Čunek chce za šéfy primariátů více než lékařské odborníky, chce z nich mít zároveň manažery. Vlna nesouhlasu se zvedla kvůli psychologickým testům, které musí ve výběrovém řízení adepti na post primářů absolvovat, i kvůli odvolání primáře gynekologie Zdeňka Adamíka.

Hejtmanovi zaslala včera otevřený dopis i pacientská ombudsmanka a poslankyně Alena Gajdůšková.

Jiří Čunek si při jednání zastupitelstva vyslechl námitky, také prostudoval dopis. „Nové vedení KNTB bylo určeno proto, že bylo zřejmé, že staré vedení nemocnici přivedlo k tomu, že pokud by kraj nezasáhl, byla by už v insolvenci,“ vysvětlil kroky kraje Čunek, který současně stojí za variantou výstavby nového centrálního příjmu v nemocnici.

„Dříve KNTB byla připravena k prodeji, protože na to byla finančně „dobře připravena“. Jestli to bylo záměrně, nevím,“ narážel na předchozí špatné hospodaření nemocnice Jiří Čunek. Podle něj ale v současnosti KNTB opravdu k prodeji není.


NIKDY JSEM O TOM ANI NEUVAŽOVAL

„Nikdy jsme o tom nejednali, zeptejte se radních, ať přísahají, na koho chtějí! Nezvažujeme ani pronájem. Já sám jsem o těchto variantách nikdy neuvažoval,“ dušoval se Jiří Čunek. „Beru na vědomí hejtmanova slova, že odmítá privatizaci nemocnice,“ uvedla ombudsmanka pacientů Alena Gajdůšková. Zdůraznila, že však bude velmi bedlivě sledovat, jak se bude situace kolem Baťovy nemocnice vyvíjet. „Čekám také na písemnou odpověď na otázky, které jsem v oteřeném dopise hejtmanovi položila,“ dodala Alena Gajdůšková.