Jak uvedla v tiskové zprávě mluvčí kraje Adéla Kousalová, stane se tak na základě darovacích smluv, které na svém pondělním zasedání schválili krajští zastupitelé.

„Všechno nasvědčuje tomu, že koronavir máme ve Zlínském kraji aktuálně pod kontrolou, nicméně v uplynulých měsících jsme se přesvědčili o tom, že ochranných prostředků a potřebného vybavení není nikdy dost a je dobré být připraven. Proto našim nemocnicím darujeme speciální zdravotnické vybavení a prostředky, které jsme bezplatně obdrželi od Ministerstva zdravotnictví. Jde o 20 termokamer, 10 celoobličejových masek a 2 plicní ventilátory,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Krajská nemocnice T. Bati  ve Zlíně. Ilustrační foto
Jak hospodařily nemocnice kraje? Kvůli COVIDU šly do ztráty

„Z tohoto množství si ponecháme pouze 2 termokamery v rezervě pro operativní řešení případných mimořádných událostí u našich organizací nebo pro potřeby krajského úřadu,“ doplnil tajemník krajského krizového štábu Robert Pekaj.

Kraj dále mezi své čtyři nemocnice rozdělí 300 ochranných masek RP95-M s filtrem a 300 náhradních filtrů. Dalších 100 kusů masek a 100 kusů náhradních filtrů od kraje dostane Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Tyto ochranné masky a náhradní filtry kraj bezplatně obdržel od Nadace J&T.

"Zlínský kraj také zakoupil 5 totožných setů obsahujících oděvy pro operační sály. Rovněž toto speciální vybavení kraj po 1 setu daruje svým čtyřem nemocnicím a 1 set také Nemocnici Valašské Meziříčí," uvedla mluvčí kraje Adéla Kousalová.