Na svém posledním zasedání vyhlásila veřejnou zakázku na dodavatele předmětné stavby, která má vzniknout revitalizací budov číslo 14 a 15 bývalého svitovského areálu ve Zlíně.

Významná investice

Jedna z nejvýznamnějších investičních akcí Zlínského kraje v hodnotě zhruba 900 milionů korun se tak konečně dočká své realizace. Významný podíl na tom má i podpora z Evropských strukturálních fondů ve výši 500 milionů korun. „Pokud vše půjde podle stanoveného harmonogramu, měl by být projekt dokončen v roce 2012. V roce 2013 by pak mohlo Krajské kulturní a vzdělávací centrum sloužit veřejnosti,“ zmínil hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

V budoucnu má poskytnout nové moderní prostory třem krajským kulturním institucím – Krajské knihovně Františka Bartoše, Krajské galerii výtvarného umění a Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. „Všechny instituce mají převážně celokrajskou působnost a momentálně fungují ve zcela nevyhovujících podmínkách,“ doplnil statutární náměstek hejtmana Libor Lukáš.

Pro ředitele Krajské galerie výtvarného umění Václava Mílka rozhodnutí Krajské rady nebylo žádným překvapením. „Krok, který učinila, je v souladu s časovým plánem, který je již dlouho znám. Uvítám, když se všechno podaří uskutečnit včas. Přece jen současné podmínky jsou již více než nevyhovující,“ okomentoval ředitel Krajské galerie výtvarného umění Václav Mílek.

Pravidelné porady

Také ředitel Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně Antonín Sobek potvrdil dlouhodobé přípravy. „Již druhým rokem pracujeme na modelu efektivního řízení tohoto projektu. Pravidelně se v této věci vedou debaty a jejich závěry se poté budou převádět do praxe,“ prozradil s tím, že se v minulosti se žádnou podobnou přípravou nesetkal. Kromě avizovaných nových prostor si pak nejvíce cení toho, že je vše připravováno přímo v součinnosti s muzeem.

Stanislav Janalík