Jejím cílem je multioborové sdílení zkušeností v oblasti péče o novorozence, a to pro vývoj léčebných postupů a zvyšování standardů kvality péče o nejmenší pacienty.

Prestižní akci pro odbornou veřejnost pořádá Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Konference se zúčastní renomovaní odborníci nejen z oblasti neonatologie a porodnictví, ale také z oborů, jako jsou perinatologie, pediatrie, hematologie či epidemiologie.

Kůň Sacamiro z Jezdeckého oddílu Beňov s trenérkou Evou Petříkovou.
Vítěz Velké Pardubické Sacamiro pochází z Hřebčína Napajedla. Tomu hrozí zánik

Zájem o akci projevili také odborníci ze Slovenska, Rakouska, Německa nebo Irska a mezi přednášejícími budou i dva bývalí ministři zdravotnictví.

„Celý odborný program je koncipovaný tak, aby zaujal nejen lékaře, kteří se starají o novorozence, ale také porodníky, protože část programu bude věnovaná porodnictví, respektive spolupráci porodníka a neonatologa,“ popisuje hlavní organizátor akce a primář Neonatologického oddělení Jozef Macko.

Pestrý program přednášek a diskuzí

„Konference nabídne pestrý program s důrazem na klíčová témata, jako je například individualizovaná péče, která přináší osobní přístup ke každému novorozenci, tedy i zapojení rodičů do péče, a to zejména u předčasně narozených dětí. Diskuze se rozšíří na problematiku infekcí u novorozenců a důležitost perinatologie pro zlepšení výsledků péče o matky a novorozence,“ přibližuje témata přednášek Marcela Pumprlová, vrchní sestra Neonatologického oddělení.

Na programu bude také problematika transportu novorozenců či hematologie.